Aplikace typu Bolt a Uber na jaře v cizině využívá stále více Čechů, nejčastěji o víkendech. ČTK to řekli zástupci těchto společností. Třeba využívání aplikace Bolt Čechy v zahraničí ve druhém čtvrtletí loňského roku meziročně stouplo o 30 procent. Za celý loňský rok pak firma zaznamenala nárůst využívání služeb v cizině českými uživateli o 70 procent. Nárůst zájmu hlásí také Uber, přesná čísla ale neuvedl.

Čeští uživatelé Uberu aplikaci při cestování po Evropě nejčastěji využívají v Británii, Polsku, Německu, Portugalsku a Francii. Služby Boltu pak Češi volí především v Rakousku, Francii, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Podle Boltu láká lidi na jaře na krátké víkendové pobyty do evropských metropolí teplejší počasí a nižší mimosezonní ceny.

Uživatelé aplikací Uber i Bolt si při cestách po Evropě nemusí v každé zemi stahovat novou aplikaci. Aplikace stažená v Česku funguje i v zahraničí, mění se jen nabídka služeb. Pro turisty je podle Boltu jednodušší používat aplikace, které znají z domova. Nemusí totiž na krátkých výletech vyhledávat spoje a místa prodeje lístků na místní městskou hromadnou dopravu.

Kromě nejčastěji využívaného odvozu autem nabízí zmíněné aplikace v zahraničí i další služby. Uber rezervaci zážitků přes službu Explore či službu Boat, která například na řeckém ostrově Mykonos nabízí rezervaci člunu. V Portugalsku pak Uber spustil službu Moto pro pronájem mopedů. Bolt ve své aplikaci kombinuje několik dopravních prostředků, kromě jízd autem nabízí také pronájem elektrokol a elektrokoloběžek.

Uživatelům aplikace Uber je v případě komplikací k dispozici podpora v českém jazyce i v zahraničí. Najdou ji buď přímo v aplikaci nebo na webu Uberu po přihlášení k účtu. Aplikace Bolt s uživateli v zahraničí komunikuje v češtině, podpora je poskytovaná v českém nebo anglickém jazyce.

Zdroj: ČTK