Invoitix

FedEx Express, dceřiná společnost skupiny FedEx (NYSE: FDX), která je největším světovým poskytovatelem expresních služeb, dnes oznámila jména vítězů evropské soutěže Small Business Grant.

Česká společnost Apis Innovation vyhrála cenu Innovation Mastermind za produkt pomáhající řešit jednoznačný celosvětový problém. Její inovativní termosolární úly hubí invazivního roztoče kleštíka, největšího nepřítele včelstev. Přináší tak řešení ekologických i ekonomických problémů včelařů a zdravější med jejich zákazníkům. Díky ocenění získá Apis Innovation grant ve výši 400 000 Kč (15 000 eur) na budoucí rozvoj společnosti i svého výrobku, průlomového termosolárního úlu.

Hlavní cenu ve výši 1 300 000 Kč (50 000 eur) vyhrál dánský startup byACRE, který navrhuje a produkuje řešení lidské mobility. Byl vybrán jako nejinovativnější a nejambicióznější malý podnik z 2100 registrací z celé Evropy, což je dosud nejvyšší počet v historii soutěže.

Jejich jasně rostoucí strategii a průlomový produkt porota ocenila prvním místem, což by podle jejího názoru snad mohlo pomoci lidem zůstat aktivní a odstranit stigma spojené s pohyblivostí, a to bez kompromisů. Rolátory (nebo také chodítka s kolečky) navržené byACRE s ohledem na estetiku a funkčnost mají za cíl poskytnout lidem po celém světě znovuobjevenou svobodu a zvýšenou kvalitu života.

V letošní soutěži, která se vůbec poprvé konala jako celoevropská, získaly tři podniky také cenu poroty, každou ve výši 400 000 Kč (15 000 eur):

  • Digital Excellence: eKuore, španělská společnost zabývající se chytrými zdravotnickými zařízeními, vyhrála pro svou ucelenou digitální strategii. Vyvinula a uvedla na trh první bezdrátová digitální diagnostická zařízení, která lze připojit k chytrému telefonu nebo tabletu a zaznamenávat a ukládat informace pro dosažení spolehlivější diagnózy.
  • Sustainability Champion: podnik MOYU, s centrálou v Amsterdamu, vytvořil udržitelné psací potřeby, které se dají vymazat a přepsat až 500krát. Za každý prodaný zápasník zasadí Moyu strom, což představuje návratnou udržitelnost.
  • Innovation Mastermind: termosolární úly od Apis Innovation.

 

Společnost FedEx zároveň s potěšením oznamuje, že poskytla dodatečných 270 000 Kč (10 000 eur) každé z 15 malých společností z 15 zemí Evropy, které získaly ve svých zemích cenu z veřejného hlasování (seznam níže). V České republice cenu dostává společnost Hunor CNC, která dává druhý život přízím z přebytku nebo odpadu textilních továren.

Na ceny z celkové sumy téměř 6 550 000 Kč (250 000 eur) dosáhlo 19 malých podniků z 16 evropských zemí.

Soutěž FedEx Small Business Grant byla založena v roce 2012, aby pomohla podnikům s 50 a méně zaměstnanci dosáhnout jejich cílů a ambic. V Evropě se soutěž objevila poprvé v roce 2016 ve třech zemích, v roce 2019 se rozšířila do pěti a letošní kolo bylo zatím největší ze všech. Soutěž expanduje rok od roku po celém světě a vyhledává malé a střední podniky, které prokáží nápaditost a zápal.

Helena Jansson, SVP Finance International, FedEx Express a porotkyně soutěže Small Business Grant říká: „V nejisté době, kdy malé podniky potřebují podpořit víc než kdykoli jindy, jsme nadšeni, že jsme mohli najít a ocenit vítěze letošního ročníku. Vzhledem k vynikající kvalitě nominovaných to bylo složité rozhodování. Naši čtyři vítězové však ukázali mimořádnou ctižádost a nápaditost a my máme radost, že jim můžeme pomoci psát nové kapitoly roku 2022 a dál.”

Snímky vítězů budou postupně zveřejněny, pro více podrobností o vítězích soutěže klikněte na www.fedex.com/grant.

Výherci cen veřejného hlasování:

FR ÜMAIN
AT Holy Pit
BE Stampix
CZ Hunor CNC
DE Pakilia
DK Comarché
ES Gravity Wave
GR Greek Chic Handmades
IE Her Sport
IL Mapro
IT Fortitudo Diamonds
NL Gust of change
PL Kenhuru
PT Jardim d’Areias, Lda
UK Wax and Beans

 

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP