[quote]České dráhy posílí o nadcházejícím prodlouženém víkendu vlaky o 4500 míst. Mimořádné posilové vozy budou do provozu nasazovány od středy 15. listopadu do pondělí 20. listopadu. Nejvíce posilových vozů bude ve vlacích z Prahy na Moravu a z Prahy do Plzně a do Českých Budějovic. V tiskové zprávě o tom informoval dopravce.[/quote]

Na trasy z Prahy do Ostravy, nebo Brna a zpět bude podle drah nasazeno 40 posilových vozů, po 20 vozech celkem bude na linkách do Plzně a Českých Budějovic. Posíleny budou i rychlíkové spoje mezi Brnem a Bohumínem. Další vozidla bude dopravce udržovat v záloze pro možnost operativního nasazení v situacích, kdy kapacita vlaků nebude stačit.

,,Při posilování spojů dopředu se bude dopravce u vlaků zařazených v rezervačním systému ČD řídit především množstvím rezervací v jednotlivých spojích, proto všem doporučujeme včasnou rezervaci místa, a to alespoň dva, nejpozději však jeden den dopředu,“ uvedly ČD.

České dráhy vlaky posilují pravidelně před svátky nebo kvůli významným sportovním a kulturním událostem. Kromě Velikonoc a Vánoc posilují například na Dušičky, mimořádné spoje vypravují rovněž kvůli účastníkům Pochodu Praha – Prčice. Nejvytíženějším obdobím z hlediska cestování je doba vánočních svátků.

Zdroj: ČTK