DPP

[quote]Cestující na hlavní rychlíkové trati z Brna do Ostravy a do Olomouce čeká ode dneška čtyřdenní výluka. Týká se všech rychlíků mezi Brnem a Ostravou, Brnem a Olomoucí a také osobních vlaků mezi Vyškovem a Nezamyslicemi. Trať bude neprůjezdná mezi 8:20 a 13:30 a místo vlaků pojedou autobusy, uvedl v tiskové zprávě mluvčí společnosti Kordis JMK Květoslav Havlík. Vlaky a autobusy pojedou podle výlukových jízdních řádů.[/quote]

Rychlíky do Olomouce nahradí autobus v úseku z Brna do Nezamyslic, osobní vlaky nepojedou v celé trase. V některých zastávkách a stanicích autobusy zastavují před nádražím, v obci zastavují ve Chvalkovicích na Hané a v Ivanovicích na Hané. V Brně autobusy odjíždějí jako obvykle od viaduktu přes Křenovou ulici.

U rychlíků na Ostravu využívají České dráhy klasické schéma, kdy autobus z Brna jede přes Vyškov a Kojetín do Hulína, kde lidé přestoupí do vlaků.

Výluky na staré jednokolejné trati jsou pravidlem několikrát za rok. Zmizí až po zprovoznění nové dvoukolejné trati z Brna do Přerova, jejíž stavu Správa železniční dopravní cesty připravuje. Lidé se po ní svezou dvousetkilometrovou rychlostí pravděpodobně kolem roku 2025.

Zdroj: ČTK