Aerolinky China Airlines zahájily prodej letenek na novou linku mezi Českem a Tchaj-wanem. Spoje budou létat dvakrát týdně mezi Prahou a Tchaj-pejí. Ceny zpátečních letenek začínají zhruba na 18.000 korunách. Linka začne fungovat od 18. července.

Linka z Prahy do Tchaj-peje bude vůbec první mezi oběma městy. Dopravce plánuje na trase nasazovat letadla typu Airbus A350. První let je naplánován na 18. července, spoj odstartuje z Tchaj-wanu ve 23:20 a v Praze přistane v 7:20 po 13 hodinách a 50 minutách letu. Následně letoun v 11:05 odletí zpět na Tchaj-wan. Linka bude v provozu vždy v úterý a sobotu z Tchaj-wanu a ve středu a neděli z Česka.

Letenky dnes podle serveru dopravce zveřejnil ve svém rezervačním systému. Cena 756 eur (zhruba 18.000 Kč) za zpáteční letenku je v nejnižším tarifu, jehož součástí jsou i dvě zavazadla po 23 kilogramech. Letenky jsou v prodeji zatím až do konce příštího zimního letového řádu. Dopravce nabízí také letenky z Prahy do dalších destinací s přestupem.

Novou linku už v minulém týdnu povolilo ministerstvo dopravy, které vydalo tchajwanským aerolinkám nutné provozní oprávnění pro zahájení letů. „Podporujeme zavádění přímých linek do světových destinací a právě avizované zahájení pravidelných letů z Tchaj-peje může významně pomoci rozšiřování vzájemné obchodní spolupráce, ale i rozvoji cestovního ruchu,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Nová linka na Tchaj-wan bude zatím dobou letu nejdelší dálkovou linkou v letovém řádu Letiště Praha. V současnosti jsou v letovém řádu pouze lety do Dubaje a Dauhá, v následujících měsících by měly přibýt například také spoje do Soulu a New Yorku. Před vypuknutím covidové pandemie mělo pražské letiště přímé pravidelné linky do dalších měst USA, Kanady nebo Číny, většina z nich však dosud obnovena nebyla. Letiště v předchozích měsících uvedlo, že jedná i o dalších dálkových destinacích.

Zdroj  :ČTK