Zdroj: Freeimages.com
DPP

[quote]Princip inteligentních obalů a etiket, které dokáží monitorovat vlastnosti vnitřního prostředí v obalu a nějakým způsobem o nich informovat, nejsou na trhu novinkou, výrobců, které dokáží tyto produkty vyrábět na míru zákazníka, však ve světě zatím mnoho není. K novinkám tohoto sortimentu patří technologie BlindSpotz.[/quote]

Miliardy potravinových a farmaceutických produktů každoročně podléhá zkáze jen kvůli tomu, že u nich není dodržena teplota skladování. Řada z nich je negativně ovlivněna vyššími teplotami, řada z nich zvláště při přepravě a některých způsobů skladování naopak teplotami nižšími než jsou doporučené. Teploty nižší než 0 ° C mohou mít vliv na různé produkty jako ovoce, zeleninu, čerstvé ryby a maso, květiny, zemědělské produkty, inkoust, chemikálie, rozpouštědla, barvy, lékařské vzorky, vakcíny apod.

Tištěné indikátory varují před mrazem

Společnost Chromatic Technologies Inc. (CTI) vynalezla technologii BlindSpotz ™, která využívá indikátory  varování před mrazem a může být vytištěna přímo na obalu. Pokud teplota obalu klesne na nebo pod 0 ° C, na vnější straně obalu se objeví barevný symbol, který rychle upozorní dodavatelský řetězec, že ​​byl výrobek poškozen.

Důležitá je implementace i podpora systému

Společnosti Chromatic Technologies Inc. (CTI) uzavřela partnerství se společností American Thermal Instruments (ATI). Zatímco CTI se bude zabývat technickou podporou smart tisku, ATI bude řídit zákaznickou implementaci sledování logistických řetězců a dat podporujících tyto příležitosti, čímž, jak se předpokládá, dojde k účinné ochraně značky u potravinářských a farmaceutických produktů, ale i ke značným ekonomickým úsporám.