Invoitix

[quote]Evropská komise (EK) navrhuje v letech 2021 až 2027 vynaložit na podporu investic do infrastruktury 42,3 miliardy eur (více než bilion Kč). To představuje proti předchozímu sedmiletému rozpočtovému období nárůst skoro o polovinu.[/quote]

Na podporu infrastruktury v oblasti dopravy by podle dnešního návrhu komise mělo směřovat 30,6 miliardy eur. V oblasti energetiky by to mělo být 8,7 miliardy eur a v digitálním odvětví tři miliardy eur. Cílem komise je mimo jiné posílit příznivé ekologické dopady vynakládaných finančních prostředků.

,,Tento návrh vybuduje infrastrukturu, která je potřebná pro přechod na čistou energii a přispěje k realizaci našich ambiciózních cílů v oblasti klimatu a energetiky, jichž má být dosaženo do roku 2030. Nový program nám také pomůže dokončit strategické projekty, jako je synchronizace pobaltské a evropské elektrické sítě, které jsou nezbytné pro dosažení skutečné energetické unie,“ uvedl komisař pro opatření v oblasti klimatu a energetiku Miguel Arias Cañete.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP