Zdroj: Freeimages.com
DPP

[quote]Cosmo Films patří již téměř čtyři desetiletí k leaderům na trhu s flexibilními materiály, které nachází své uplatnění především v oblasti obalů a etiket. Ke specialitám patří kompozitní bariérové folie. K nejnovějším typům tohoto sortimentu lze nyní řadit i novou CPP metalizovanou folii s vyšší vrstvou bariérového materiálu[/quote]

Cosmo Films vyrábí především materiály na bázi PP a PET. K nejvíce využívaným patří biaxiálně orientované folie (BOPP, BOPET) a lité PP (CPP) folie. Mezi ně patří i inovovaný typ materiálu.

Vysoká bariéra, odolnost i pevnost

Vícevrstvý CPP laminát se díky vyšší vrstvě hliníkového pigmentu, který vytváří 100% bariéru vůči světlu i dalším, pro potraviny často nežádoucím jevům, vyznačuje extrémně vysokou pevností (450gm/inch). Standardně se folie vyrábí v tloušťkách 20 – 30 mikronů. Benefitem je vynikající těsnosti CPP folie, dobrá tepelná stabilita i vysoká odolnost proti propíchnutí.

Potenciál především pro potraviny

K typickým aplikacím, kde folie nachází uplatnitelnost, patří balení sušenek a svačin, pečivo, čokolády, žvýkačky, mléčné výrobky, koření atd. Silná kovová přilnavost je důležitá pro dosažení výborných bariérových vlastností a především díky této vlastnosti je folie ideální volbou pro balení řady potravin.

Zdroj: Syba