[quote]Společnost CZ Loko přestavěla starou výrobní halu v České Třebové, zřídila v ní výrobnu a opravnu podvozků lokomotiv, osobních vozů a drážních vozidel. Modernizace prostoru o velikosti 1200 metrů čtverečních vyšla na 32 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval Zdeněk Zuntych z firmy.[/quote]

„Jde o nejvýznamnější investici letošního roku. Posouvá naše technologické a výrobní možnosti a podstatně zlepšuje hygienické a bezpečnostní podmínky práce našich zaměstnanců,“ uvedl generální ředitel Josef Gulyás.

Podvozky vlastní konstrukce vyvinula společnost pro lokomotivy produktové řady EffiShunter a EffiLiner.

Podvozkárna je vybavena novými technologiemi, například odvětrávanými montážními kanály, kolejištěm, podvozkovým lisem nebo jeřáby. Automaticky řízená zkušebna podvozků umožňuje provádět předepsané typy záběhů a zkoušek.

„K jejímu vybavení patří diagnostická jednotka s řadou čidel sledujících teploty, rychlosti či vibrace, a také kamerový systém,“ uvedl Zuntych.

Firma CZ LOKO vyrábí, modernizuje a opravuje lokomotivy. Portfolio společnosti tvoří posunovací lokomotivy, elektrické traťové lokomotivy a speciální drážní vozidla. Vlastní závod v České Třebové, provozovny v Jihlavě, Přerově či Ostravě. Společnost zaměstnává kolem 800 lidí a její loňské tržby přesáhly dvě miliardy korun.

Zdroj: ČTK

DPP