[quote]Společnost Czech Airlines Technics bude nově prodávat náhradní díly na letadla. Firma tím reaguje na poptávku dopravců, opraven a obchodníků. Dceřiná firma Českého aeroholdingu to oznámila v tiskové zprávě. Podnik zároveň uzavřel kontrakt na dodávku dílů s ministerstvem obrany.[/quote]

,,Po důkladném zmapování a analýze trhu je segment prodeje spotřebního materiálu další zajímavou rozvojovou oblastí, která koresponduje s dlouhodobou růstovou strategií Czech Airlines Technics,“ uvedl předseda představenstva Pavel Haleš.

Společnost chce využít zejména svých velkých skladových zásob v hodnotě přes 15 milionů dolarů (cca 330 milionů korun), které má ve svých prostorách v areálu Letiště Praha. Podle firmy je právě dostatek naskladněných dílů klíčový, protože dopravci často potřebují letadlo opravit co nejrychleji, aby ho mohli brzy vrátit do provozu.

,,Ačkoli je trh v uvedeném segmentu vysoce konkurenční, věříme, že díky uvedeným skladovým zásobám, naší dlouholeté zkušenosti a široké síti dodavatelů, včetně výrobců letadel, je náš produkt pro zákazníky atraktivní,“ dodal Haleš.

Podnik zároveň oznámil,že uzavřel čtyřletý kontrakt s ministerstvem obrany. Resortu bude firma dodávat náhradní díly na leteckou techniku. Detaily kontraktu firma neuvedla. Dalšími zákazníky společnosti v prodeji náhradních dílů jsou například České aerolinie, Travel Service a Enter Air.

Czech Airlines Technics se zaměřuje na opravy a údržbu letadel a letecké techniky. Vedle náročnějších oprav poskytuje kontroly a drobné opravy letadel, které létají na linkách do Česka. Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti patří České aerolinie, Finnair, Transavia Airlines, Germania, Travel Service, KLM Royal Dutch Airlines a NEOS.

Zdroj: ČTK