[quote]Letecké opravny Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého aeroholdingu, získaly pět nových zákazníků pro traťovou údržbu. Jedním z nich je i American Airlines. Společnost to oznámila v tiskové zprávě. Finanční podmínky nových kotraktů firma neuvedla.[/quote]

Podle mluvčí firmy Kateřiny Pavlíkové nové kontrakty nevyžadují zvláštní opatření, protože investice do nové techniky a vybavení, případně nabírání nových leteckých mechaniků, zajišťuje společnost průběžně.

Portfolio zákazníků CSAT rozšířil také největší letecký dopravce na světe American Airlines. Aerolinky od 5. května provozují pravidelné lety na lice Praha – Filadelfie.

Další nové kontrakty CSAT podepsala s Cyprus Airways, Air Cairo nebo Go2Sky, které provozují své lety z Letiště Václava Havla Praha. Pracovníci CSAT mají také nově na starosti kontrolu letadel aerolinek Pobeda na lince do Moskvy z karlovarského letiště.

Každá aerolinka má podle smluv nastaven vlastní rozsah služeb i objem prací. Traťová údržba je navázána na provoz konkrétní linky, které aerolinka provozuje. Během ní se dělá celková kontrola letadel, doplňují provozní kapaliny a odstraňují drobné závady. Součástí kontroly je i celkové ověření další provozuschopnosti letadla.

Vedle nových zákazníků získala společnost i dvě nová osvědčení pro uvolňování letadel do provozu po provedené traťové údržbě. Nový certifikát obdržela například od egyptských úřadů pro letadla Egypt Air, kde bylo povolení zatím vždy jen jednorázové. Druhým je osvědčení pro mongolskou aerolinku Miat, pro kterou CSAT zajistí během léta nejvyšší stupeň traťové kontroly.

Czech Airlines Technics se zaměřují na opravy a údržbu letadel a letecké techniky. Vloni společnost provedla přes 100 zakázek těžké údržby. Vedle těchto služeb poskytují tuzemští technici rovněž takzvanou lehkou údržbu, která spočívá v kontrolách a drobných opravách letadel, které létají na linkách do Česka. Mezi nejvýznamnější zákazníky CSAT patří České aerolinie, Finnair, Transavia Airlines, Germania, Travel Service, KLM Royal Dutch Airlines a NEOS.

Zdroj: ČTK

DPP