Děčín spolu s firmou Ryko připravily pro seniory taxislužbu, která je dopraví na očkování do děčínské nemocnice, k praktickému lékaři a od dubna i do nového očkovacího centra v budově Českého vysokého učení technického (ČVUT). V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí města Luděk Stínil.[quote][/quote]

„Služba Senior taxi je určená výhradně pro seniory, kteří nemají možnost vlastního doprovodu a sami nejsou schopni dopravit se na očkování. Tento projekt se mi podařilo domluvit ve spolupráci města a společnosti Ryko. Dopravu bude provádět Vi3 TAXI a je pro občany zcela zdarma,“ uvedl náměstek primátora Martin Pošta (Volba pro Děčín).

Taxislužba pro seniory je určená pouze pro dopravu na očkování a zpět domů. Přepravu mohou využít také lidé s omezenou schopností pohybu. Pro imobilní pacienty upoutané na lůžko služba určená není, mohou se ale objednat k vakcinaci u Krajské zdravotní, pod níž v kraji spadá pět nemocnic.

Službu je nutné objednat elektronicky minimálně den před termínem očkování prostřednictvím rezervačního formuláře zveřejněného na webu města. „Lidem, kteří nezvládnou objednání dopravy sami elektronicky, ochotně pomohou pracovníci odboru sociálních věcí a zdravotnictví na telefonním čísle 777743428 každý den od 8:00 do 17:00,“ dodala náměstkyně primátora Anna Lehká (Volba pro Děčín).

 

Zdroj : ČTK