Zdroj: Pixabay.com
Invoitix

[quote]Před internetem měl prodej podniku pomalý, ale přímočarý proces: Kupující si podnik osobně prohlédl, než-li ho koupil a prodávající pak podepsal smlouvu převedl inventář a předal klíče. Od příchodu on-line podnikání se však tohle celé stává mnohem kratší procesem v horizontu několika týdnů, dnů nebo také hodin. Ale z hlediska prodejce to může být logisticky matoucí. Zde je několik věcí, které byste měli udělat, jakmile najdete kupujícího.[/quote]

1.  Nakupujte v kupní smlouvě

Jakmile bude nabídka přijata, budete se chtít ponořit do dalšího kroku koupě. Nicméně, důvtipní kupci často zadržují část finančních prostředků, dokud se nedokončí školení.

Chcete-li získat nějaké ukončení, ujistěte se, že bude specifikováno, v jaké míře bude poskytnuto školení, včetně počtu kumulativních hodin a jak dlouho si bude kupující nárokovat tyto hodiny.

2.  Určete, které aktiva musí být převedeny před uvolněním prostředků

Když podniky mění majitele, je běžné, že kupující vloží část peněžních prostředků do úschovného účtu a neuvolní je, dokud nebude podepsaná smlouva. I když může být děsivé vzdát se kontroly nad vaší firmou před tím, než máte hotovost v ruce, uvědomte si, že uvedení prostředků na účet řízeného třetí stranou vám nabízí ochranu: zajišťuje, že kupující skutečně přijde s finančních prostředků a že splňujete kritéria stanovená ve vaší smlouvě (např. školení v oblasti podnikání nebo převod duševního vlastnictví).

Chcete-li minimalizovat šance na spory, které by mohly udržet vázané prostředky, vytvořte podrobný seznam převodů aktiv, který určuje, které položky budou kupujícímu při uzavření smlouvy převedeny.

3.  Vytvořte příručku pro výcvik

Dokonce i jednoduché zpětné e-mailové dotazy o firmě mohou rychle sníst váš čas, takže je dobré dát dohromady školení, která ukazuje, jak budete plnit základní obchodní úkoly. To nabídne kupujícímu určitou jistotu a minimalizuje práci, kterou bude muset po prodeji udělat.

4.  Vymažte své osobní údaje z firemních účtů

Předání informací o účtech vaší firmy kupujícímu znamená, že někdo jiný brzy bude mít přístup ke všem starým e-mailům, profilům na sociálních sítí a online účtům. Zatímco jste z 95 procent pravděpodobně použili tyto účty pro obchodní účely, může v nich být zahrnuto několik osobních kontaktů a e-mailů. Nezapomeňte natrvalo odstranit osobní e-mailové zprávy ze složky.

5.  Přechodné opakující se příjmy

Pokud vaše firma získává peníze z předplatného, které se automaticky ročně nebo měsíčně obnovují, budete potřebovat získat povolení ke shromažďování opakujících se výnosů od těchto klientů. Manipulace s tímto postupem pomůže předejít bolestem hlavy.

Místo toho, aby přišel kupující přímo do podniku, může žít na opačné polovině světa. A místo toho, aby byli předány klíče od budovy, stačí dnes předat hesla od účtů, duševní vlastnictví a názvy domén.

 

 

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP