Velká část diváků posledního závodního dne biatlonového mistrovství světa v Novém Městě na Moravě parkovala ve Žďáru nad Sázavou. Pomohlo to plynulému odjezdu aut po skončení závodů. Část z přibližně 30.000 lidí, kteří včerejší klání na místě sledovali, odjela už před 18:00. Provoz byl bez problémů. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Blíž k Vysočina Aréně mohla auta parkovat na uzavřených silnicích u Jiříkovic a Nové Vsi a také na silnici I/19. „Kterou jsme ani nenaplnili. K 18:00 už odtud odjelo asi 25 procent aut,“ řekla Čírtková.

Problém s parkováním u závodiště byl podle ní minulou neděli. Na závody dorazilo přes 27.000 diváků. Silnice I/19 musela být uzavřená až do Radňovic. Původně se počítalo jen s úsekem k odbočce k novoměstské nemocnici. „Proto jsme další dny apelovali, aby jich (návštěvníků) co nejvíc zůstalo ve Žďáru nad Sázavou,“ řekla Čírtková. K Vysočina Aréně vozily diváky bezplatně autobusy.

Při odjezdech aut se podle Čírtkové během šampionátu nestaly vážnější nehody. „Jeden den byla pouze jedna nehoda, paní sjela do příkopu, jen si lehce poškodila vozidlo a nechala se odtáhnout. A včera (v sobotu) při rozjezdu byly tři drobné nehody typu uražené zrcátko,“ řekla policejní mluvčí.

Kromě dopravy řešila policie v uplynulých dvou týdnech v souvislosti se sportovní událostí několik protiprávních jednání. Mezi nimi i zneužití platební karty jednoho z biatlonistů. Platební kartu měl podle Čírtkové zahraniční biatlonový závodník uloženou v hnědé kožené peněžence, kterou zřejmě vytratil ve večerních hodinách v prostoru parkoviště ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě. „Zatím nezjištěný pachatel z peněženky odcizil peníze a platební kartu a peněženku následně odhodil u Vysočina Arény,“ uvedla mluvčí. Z karty se o den později snažil vybrat peníze v bankomatech v Brně. „Zatím nemáme poznatek k tomu, kdo by to mohl být, ale pokračujeme v pátrání,“ řekla mluvčí. Policie má podle ní nové a kvalitnější záběry z kamer, než které získala v předchozích dnech.

Na dohlížení na šampionát bylo určených 220 policistů včetně kriminalistů. Mistrovství světa začalo 7. února, dnes ho ukončil závod s hromadným startem, který vyhrál norský biatlonista Johannes Thingnes Bö.