[quote]České dráhy dnes začnou hledat nového šéfa podniku. Dozorčí rada by měla vyhlásit výběrové řízení na dva členy představenstva společnosti, přičemž jeden z nich by se měl stát jeho předsedou. Rada na začátku června odvolala z pozice předsedy představenstva i generálního ředitele Miroslava Kupce, společnost nyní dočasně vede místopředseda představenstva Radek Dvořák.[/quote]

Dozorčí rada odvolání Kupce odůvodnila ztrátou důvěry po obdržení nových informací od bezpečnostních složek. Ty následně předala policii k prošetření. Podle spekulací některých médií jde o podezření z korupce při některých investicích podniku při nákupu lokomotiv. Kupec obvinění odmítl a chce se proti nim bránit právní cestou.

Nyní by měla dozorčí rada vypsat výběrové řízení na jeho nástupce. Podmínky výběru zatím podnik neuvedl. Média v minulých týdnech spekulovala, že nástupcem Kupce se stane náměstek ministerstva pro místní rozvoj Václav Nebeský. Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) to ale popřel s tím, že nový šéf vzejde právě z výběrového řízení.

Kupec byl zvolen předsedou představenstva v září loňského roku, kdy vystřídal odvolaného Pavla Krtka. České dráhy nyní do výběru nového šéfa povede tříčlenné představenstvo, v jehož čele bude nově zvolený místopředseda představenstva Radek Dvořák. Dalšími členy vedení jsou Patrik Horný a Michal Vereš.

 

Zdroj : ČTK