Pražský dopravní podnik (DPP) objednal 70 nových městských dieselových autobusů Iveco Streetway. Z toho jich bude 26 kloubových a 44 standardních vozů. Celkem 91 vozidel bude sloužit k nezbytné obnově vozového parku autobusů DPP. Na dodávku vozidel DPP v těchto dnech uzavřel tzv. prováděcí smlouvy. Nové autobusy si DPP bude přebírat postupně. DPP vlastní okolo 1200 autobusů. DPP je největší městkou firmou, která zaměstnává ai 11.000 lidí.

„Nové autobusy DPP nakupuje v rámci uzavřené rámcové smlouvy, která mu umožňuje do února 2027 pořídit celkem až 253 dieselových vozidel,“ uvedla mluvčí. Z nich bude 100 standardních autobusů, deset vozů typu Standard+ a až 143 kloubových autobusů,“ uvedl Jan Barchánek, vedoucí provozu autobusů DPP.

Dodavatele DPP vysoutěžil loni v únoru ve třech veřejných zakázkách podle jednotlivých typů vozidel. První autobusy si podnik objednal už loni v červenci, a to 21 vozů. Do Prahy by měly dorazit postupně v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku. Nová vozidla postupně nahradí zbývající autobusy vyrobené v roce 2008, ale také nejstarší vozidla z roku 2009, které jsou na hraně životnosti.

DPP kromě nákupu nových běžných autobusů testuje rovněž elektrobusy nebo vozy poháněné vodíkem. Loni v lednu zahájil provoz prvního elektrobusu Škoda E’City 36 BB, který vyjel ze zastávky Želivského na lince 213. Zprovozněn byl také nový trolejbus z Palmovky do Miškovic a elektrifikace čeká také linku 119 z Veleslavína na Letiště Václava Havla v Ruzyni.

Zdroj  :ČTK