[quote]

Po důkladné konzultaci s vystavovateli a partnery musela být drupa, přední světová výstava tiskových technologií, na rok 2021 zrušena kvůli účinkům koronové pandemie. Organizátoři se však rozhodli překlenout časové okno mezi dalším ročníkem čtyřdenní digitální akcí „virtual.drupa“. Datum konání akce se kryje s původně plánovaným termínem drupy, tedy 20. až 23. dubna 2021.

 

[/quote]

 

Rozhodnutí o zrušení Drupy a konání její virtuální podoby podporuje i VDMA Printing and Paper Technology Association, jak i zdůraznil Dr. Markus Heering, výkonný ředitel asociace. Zároveň i podotkl, že bohužel neexistuje žádná schůdná jiná alternativa.

 

Virtuální setkání má smysl i velký význam

„virtual.drupa“ by mohla překlenout období do  konání dalšího ročníku v roce 2024, který je již teď pevně naplánován. Drupa 2024 má tedy již své datum v kalendáři mezinárodních veletrhů. Při plánování akce je třeba vzít v úvahu mezinárodní a regionální průmyslové veletrhy a další akce pořádané Messe Düsseldorf, a protože zatím není jisté, zda pandemie bude překonána a další ročník by se mohl konat v roce 2022 a naopak rok 2023 není vzhledem k dalšímu ročníku vhodný, jedná se v současnosti o „sázku na jistotu“, jak pro vystavovatele, tak i pro návštěvníky. Virtuálním setkáním chce organizátor ukázat, že průmysl tisku stále žije a dobře žije. Mnoho strojů a výrobků je zvláště důležitých i v době pandemie COVID19, protože jsou potřebné pro výrobu obalů na potraviny a léky nebo pro šíření důležitých informací.

 

Digitalizace a komunikace na dálku

Nyní se ukazuje jako obrovská výhoda, že se náš průmysl tak brzy zaměřil na digitalizaci a vytváření sítí. Vzdálené služby umožňují udržovat stroje zákazníků v chodu. A tam, kde servisní technici nemohou cestovat, je v mnoha případech možné poskytnout technikům zákazníkům digitální pokyny k opravám. Pro uživatele technologie tisku a zpracování papíru, kteří soustavně automatizují a propojují své stroje, se tato investice určitě v době krize vyplatila. Zároveň jsou i méně ovlivněni absencí personálu související s karanténou.

Celý rozhovor s Dr. Markusem Heeringem najdete zde.

 

Zdroj  :SYBA