Zdroj: Freeimages.com

[quote]Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) nakoupila čtyři nové nízkopodlažní autobusy. Vozy jsou vybaveny klimatizací a čalouněnými sedačkami. Za autobusy společnost zaplatila přes 25 milionů korun, na linkách městské hromadné dopravy nahradí zastaralé vozy. ČTK to řekl mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.[/quote]

Autobusy společnost pořídila na základě veřejné zakázky. Tři z nich jsou dlouhé 12 metrů a disponují 24 místy k sezení. Čtvrtý, kloubový vůz, měří 18 metrů a cestujícím nabídne 35 míst k sezení. Ve všech případech jde o vozidla značky Iveco Urbanway. Maximální rychlost nových autobusů je pro městský provoz omezena na 65 kilometrů v hodině.

,,Vozy dostaly přidělena evidenční čísla 682, 683, 684 a 829,“ uvedl Cekota.

Přibližně stejný počet starších autobusů firma vyřadí z provozu. Půjde o starší vozidla, která mají najeto kolem 700.000 kilometrů. Čtyři moderní autobusy ve stejné sestavě jako nyní koupila společnost už v říjnu. Letos tedy vozový park omladilo osm nových autobusů.

DSZO vznikla v roce 1995, provozuje MHD ve zlínské aglomeraci. Město Zlín v ní spolu se Želechovicemi nad Dřevnicí, které byly dříve jeho součástí, vlastní 87procentní podíl (obci z něj patří necelá 2,5 procenta), zbylých 13 procent připadá na Otrokovice. Vozidla dopravního podniku najela loni zhruba 4,9 milionu kilometrů. DSZO ke konci loňského roku provozovala 94 vozidel MHD, 37 autobusů a 57 trolejbusů. Společnost za rok 2016 vykázala zisk 5,5 milionu korun.

Zdroj: ČTK