[quote]České společnosti Subterra a GJW Praha jsou prostřednictvím svých slovenských organizačních složek součástí čtyřčlenného konsorcia, které získalo na Slovensku zakázku v hodnotě 15,19 milionu eur (skoro 389 milionů korun) na rekonstrukci úseku železniční tratě na severu země. ČTK to zjistila z registru smluv.[/quote]

Součástí kontraktu je obnova zhruba čtyř kilometrů železniční tratě na hlavním koridoru nedaleko Ružomberoku, který byl naposledy rekonstruován v roce 1981. Práce, které by měly trvat nanejvýš osm měsíců, zahrnují také úpravu zajišťovacího zařízení, dále rekonstrukci nástupišť a vybudování přístřešků a osvětlení na železniční zastávce ve vesnici Stankovany.

Čtyřčlenné konsorcium pod vedením slovenské společnosti TSS Grade uspělo ve veřejné soutěži, ve které podalo nabídku na zmíněnou zakázku jako jediný zájemce. Správce železniční infrastruktury na Slovensku ŽSR hodnotu zakázky původně odhadoval na 12,18 milionu eur (312 milionů korun).

Zmíněný úsek tratě je součástí hlavního slovenského koridoru, který spojuje Košice s Bratislavou. Zatímco úsek mezi Bratislavou a Žilinou začalo Slovensko modernizovat na rychlost 160 kilometrů v hodině i se zapojením českých firem už před lety, rekonstrukce tratě od Žiliny dále na východ země se zatím neuskutečnila.

 

Zdroj : ČTK