DPP

EU 30.8. oznámila, že podporuje americké orgány a satelitní mapování po hurikánu Harvey. Středisko pro koordinaci reakce na mimořádné situace v Evropské unii, které navázalo pravidelné kontakty 24/7 s americkou Federální agenturou pro řešení mimořádných událostí (FEMA) zdůraznilo, že na pomoc následků hurikánu Harvey poskytne jakoukoliv podporu, která by mohla pomoci americkým federálním orgánům.  Copernicus emergency Managment Agency se aktivovala na žádost FEMA na vyhodnocování družicových map ke vzniklým škodám na několika postižených místech v Texasu.

       Místopředsedkyně Federica Mogherini uvedla: „Evropská unie velmi dobře ví, jak mohou být ničivé přírodní katastrofy a naše myšlenky a solidarita jsou se všemi americkými lidmi postiženými tímto smrtícím hurikánem. Spojené státy mohou počítat s tím, že je Evropská unie v otázce podpory silným a historickým spojencem. “

Komisař pro humanitární pomoc a krizové řízení Christos Stylianides dodal: „Naše středisko EU pro nouzové situace bude nápomocno našim americkým přátelům, kteří neúnavně pracují na řešení škod po Hurikánu Harvey. Služba EU pro mapování nouzových situací byla zahájena a jsme připraveni pomoci jakýmkoli způsobem.

Fota Emergency Center jsou k dispozici, stejně jako video z Programu Copernicus EU. Dále je k dispozici informační leták o nouzovém centru EU.