[quote]Odjezd motoristických fanoušků z Masarykova okruhu v Brně, kde se konala Velké cena ČR silničních motocyklů, se obešel bez vážnějších komplikací. Policie musela do včerejšího večera řešit pouze dvě drobné nehody tak, aby zůstaly v provozu vždy dva jízdní pruhy, vyplývá z jejího webu. Kolize se obešly bez zranění.[/quote]

Motoristé museli ale počítat se zdržením na dálnici D1, kde se opravuje její povrch.

,,Na cestě do Prahy řidiče brzdilo několik dalších zdržení před dopravními omezeními,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

V okolí okruhu dnes parkovalo 10.811 osobních aut, 3049 motocyklů, 50 autobusů a 234 karavanů. Policie nemusela po dobu konání závodu řešit žádné vážnější problémy.

Letošní návštěvnost Velké ceny překonala loňský ročník zhruba o 12.000 diváků. Na závody se přišlo podívat 193.834 motoristických fanoušků. V minulosti ale bývala návštěvnost přes 200.000 lidí.

,,V porovnáním s předchozím rokem se zvýšil podíl vstupenek z předprodeje, narostla i obsazenost sedadlových tribun, které byly až na pár jednotlivých sedadel vyprodané. I přes proměnlivé páteční a nedělní počasí si na Masarykův okruh našlo cestu více návštěvníků než loni rovněž v přímém prodeji,“ uvedl tajemník Spolku pro GP ČR Brno Adam Svoboda.

Zdroj: ČTK