DPP

[quote]Řidiči mířící na jih Evropy se potýkali na několika místech s dopravními zácpami, které vznikaly zejména v Itálii na dálnici A22 mezi Bolzanem a Veronou a také kolem rakouského Salzburku. Situace ale není tak kritická, jako byla minulý víkend, kdy se například v Rakousku tvořily desetikilometrové zácpy a na slovinsko-chorvatských hranicích byly kolony až dvacetikilometrové.[/quote]

Už do sobotního rána se tvořily kolony aut na tauernské dálnici A10 u Salzburku a Villachu a před hraničním tunelem Karavanky na dálnici A11 ve směru do Slovinska. Auta stála také v zácpách na zhruba padesátikilometrovém úseku mezi chorvatskou metropolí Záhřebem a Karlovacem na dálnici A1 směrem k pobřeží.

Nyní zůstává nejhorší dopravní situace směrem na jih Evropy v úseku dálnice A22 mezi italským Bolzanem a Veronou. U Verony musí řidiči podle informací evropského automotoklubu ADAC počítat směrem na jih až se 45minutovým zpožděním. Menší zpoždění asi kolem deseti minut čeká řidiče ve směru na jih na několika místech kolem rakouského Salcburku na dálnici A10.

Na chorvatské dálnici A1 mezi Zábřehem a Splitem stojí kolona před mýtnou bránou Lučko ve směru z metropole, dlouhá je asi čtyři kilometry. Na mýtnici Demerje na téže dopravní tepně řidiči čekat nemusejí, uvedl chorvatský automotoklub HAK.

U chorvatského tunelu Sveti Rok ve směru k moři je pomalu se pohybující kolona. Auta stojí v obou směrech také mezi tunelem Sveti Rok a městem Maslenica, které leží ve směru k moři. Před hraničním přechodem Macelj ve směru do Slovinska měří kolona asi dva kilometry.

Tento víkend automotokluby očekávaly na evropských silnicích komplikace vzhledem k tomu, že z německých spolkových zemí Bádensko-Württembersko a Bavorsko vyrazí k moři druhé turnusy rekreantů. V Sasku a části Skandinávie naopak prázdniny končí.

Ve státech jako Sasko-Anhaltsko, Durynsko, Porýní-Falc a Hesensko končí letní prázdniny příští víkend. To bude mít neblahý dopad na cestu zpět z dovolené, uvedl český automotoklub ÚAMK.

Zdroj: ČTK