Zdroj: Pixabay.com

[quote]Martin Farář skončil ve funkci ředitele oddělení bezpečnosti provozu Besip na ministerstvu dopravy. Pozici zastával tři a půl roku. Oddělení dočasně povede mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Na pozici bude v příštích měsících vypsáno výběrové řízení, informovalo ČTK ministerstvo v tiskové zprávě.[/quote]

Farář ČTK řekl, že odchod byl jeho vlastní rozhodnutí. „Byl jsem ve funkci déle, než jsem si myslel,“ řekl Farář. Dodal, že se chce v životě posunout dál a hledat nové výzvy. „Chtěl bych zůstat v resortu dopravy a pomáhat Besipu z druhé strany,“ naznačil Farář.

Neřold oddělení povede do ukončení výběrového řízení. Vedle toho bude mít na starosti také komunikaci ministerstva v oblasti dopravní bezpečnosti. Neřold na ministerstvu působí od roku 2013, předtím byl parlamentním a politickým zpravodajem v České tiskové kanceláři.

Besip je samostatné oddělení ministerstva dopravy, jeho hlavní činností je koordinace bezpečnosti silničního provozu v Česku. Zaměřuje se na bezpečnostní a preventivní kampaně zaměřené na všechny účastníky silničního provozu. Je rovněž garantem plnění Národní strategie bezpečnosti silničního provozu pro období 2011 – 2020, která si stanovila snížení počtu usmrcených a těžce zraněných v dopravě v Česku.

Zdroj: ČTK