Invoitix

[quote]Karlovy Vary vyčlení víc peněz na přípravu oprav městských mostů. Zatímco v minulých letech bylo v rozpočtu na projektovou přípravu jen 60.000 korun, nyní to bude pětkrát tolik. Pravidelné opravy mostů se tím zrychlí, řekl ČTK náměstek primátora Čestmír Bruštík.[/quote]

,,Navýšili jsme to na 300.000 korun, abychom byli schopni urychlit opravy a přípravy projektových dokumentací na opravy mostů,“ uvedl Bruštík.

Město bude podle něj opravovat most u porcelánky ve Dvorech, Dvorský most a uskuteční se také stavebně technický průzkum Chebského mostu.

Vloni město opravilo most u sklárny Moser v ulici Kpt. Jaroše, letos by rekonstrukci měl prodělat takzvaný Koptův most u Čertova ostrova. Náklady na jeho opravu mají být okolo šesti milionů korun.

Doprava v lázeňském městě, které protíná řeka Ohře, ale i menší potoky, je na mostech zcela závislá. Ukázaly to i problémy, které v dopravě vznikly, když se loni opravoval most v ulice Kpt. Jaroše. Ještě zásadnější budou pro dopravu plánovaná rekonstrukce Doubského mostu, který má letos opravit Ředitelství silnic a dálnic, a následná rekonstrukce Dvorského mostu, kterou bude provádět město.

Podle Bruštíka chtělo město Dvorský most původně opravit už letos, ale právě kvůli tomu, aby se ve stejnou dobu neuzavřely dva klíčové mosty přes Ohři, radnice opravu tohoto mostu odložila.

Problematická bude do budoucna také oprava Chebského mostu. Je klíčový pro dopravu v centru města, zároveň jde ale o kulturní památku. Právě proto by možnosti oprav měl posoudit stavebně technický a stavebně historický průzkum. Do budoucna město počítá i se stavbou nového mostu přes Ohři, který by měl být na úrovni Charkovské ulice. Most by měl spojit průtah městem s rozvojovým územím okolo dolního nádraží.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP