DPP

FedEx Express, dceřiná společnost skupiny FedEx  (NYSE: FDX), která je největším světovým poskytovatelem expresních služeb, dnes oznámila, že její mezinárodní doručovací služba určená e-commerce obchodování, s jistotou doručení do určitého dne, je nyní dostupná zákazníkům ve 24 zemích Evropské unie se spojením na 47 trhů po celém světě.

Po úspěšném startu na 10* trzích v roce 2021 nabízí službu FedEx International Connect Plus (dále jen FICP) v dalších 14 zemích: České republice, Dánsku, Estonsku, Finsku, Irsku, Lotyšsku, Litvě, Lucembursku, Maďarsku, Norsku, Rumunsku, Řecku, Slovensku a Švýcarsku.

„Jsme pyšní a šťastní, že služba FedEx International Connect Plus je nyní dostupná na většině trhů ve východní Evropě,” říká Mariusz Mik, VP Ground Operations Eastern Europe. „Tímto způsobem můžeme zajistit rychlé doručení a ještě lépe propojit poskytovatele e-commerce s jejich zákazníky. To je pro nás zcela zásadní, protože čím víc lidí nakupuje online, tím větší roli hraje spolehlivost, flexibilita, skvělé zkušenosti s doručováním a poměr cena/výkon.”

Služby, jako je FICP, nyní propojují téměř 99 % světového HDP a umožňují obchodníkům v e-commerce zvýšit jejich prodeje v Evropě a v zahraničí. Tyto společnosti budou moci doručit své produkty zákazníkům v Evropě během 1 až 3 dnů, v Severní Americe během 3 až 4 dnů a v Asii, Tichomoří a zbytku světa během 3 až 5 dnů** za atraktivní ceny, což zvýší jejich konkurenceschopnost na trhu.

Wouter Roels, Senior Vice President Marketing International, FedEx Express Europe k tomu uvádí: „Očekáváme, že celosvětově letos přesáhnou online prodeje 5 bilionů dolarů, v roce 2025[1] dosáhnou 7 bilionů dolarů a vytvoří tak pro evropské obchodníky mnoho nových příležitostí. S nejnovějším rozšířením služby FICP na rostoucí trhy východní a severní Evropy propojí společnost FedEx Express podniky na globálních i vnitroevropských trzích s větším množstvím zákazníků a podpoří je tak v jejich růstu.”

V průběhu pandemie covidu se maloobchodní prostředí proměnilo a zvýšily se jak domácí, tak přeshraniční online nákupy. Spotřebitelský průzkum ve 40 zemích po celém světě ukázal, že v roce 2020 nakupovalo kvůli pandemii 37 % zákazníků častěji online i v zahraničí. Navíc 28 % respondentů souhlasilo nebo rozhodně souhlasilo s tvrzením, že do budoucna budou nakupovat v zahraničních e-shopech ještě víc. Na dotaz ohledně jednotlivých bodů v doručovacím procesu zákazníci uvedli, že nejméně spokojeni byli s rychlostí doručování[2]. Mimo to by si 71 % klientů vybralo raději online prodejce, který nabízí flexibilní možnost doručování, než takového, co tuto možnost nezmiňuje[3].

Nová služba FICP se vyznačuje spolehlivostí mezinárodní přepravy FedEx a jistotou dne doručení a k tomu navíc i odbornými znalostmi společnosti ohledně celního odbavení a možností sledování zásilky. E-shopy mohou rozesílat upozornění, nakupující zase získají možnost pružně měnit den a místo doručení prostřednictvím aplikace FedEx Delivery Manager®, což jim poskytne přehled, větší kontrolu a pohodlí nad jejich online objednávkami.

Společnosti podnikající v e-commerce i jejich zákazníci se mohou o FICP službě dozvědět více na stránce https://www.fedex.com/cs-cz/shipping/rates/ficp-rates.html .

[1] Global Ecommerce Forecast 2022 – Insider Intelligence Trends, Forecasts & Statistics (emarketer.com)

[2] Cross-Border E-Commerce Shopper Survey 2020 | Statista

[3] E-commerce Delivery Compass 2021/2022 – Sendcloud