Packaging Innovations & Empack, představující smluvní balení a plnění, dokončil nabitý program pro svou výstavu v roce 2023, který nabízí inspiraci a poznatky o každém kroku na cestě k balení.

Dvoudenní akce, která se bude konat 15. a 16. února na birminghamském výstavišti NEC, je zdarma a očekává se, že se jí zúčastní více než 6 000 účastníků z předních světových firem z celé řady odvětví včetně FMCG, potravinářství, nápojářství, farmacie a dalších.
Účastníci mohou očekávat, že naváží kontakty s více než 350 vystavovateli na výstavní ploše, která je rozdělena do čtyř zón – Packaging Innovations, Empack, Contract Pack & Fulfilment a nové oblasti Foodservice koordinované s Foodservice Packaging Association (FPA). Kromě živých rozhovorů, které budou probíhat v těchto zónách, si účastníci budou moci vyslechnout postřehy o udržitelnosti, inovacích a efektivitě dodavatelského řetězce od řady osobností z oboru na jednom ze tří prezentačních pódií.

Na těchto pódiích – Cirkulární ekonomika, Inovace a design a Dodavatelský řetězec – budou probíhat prezentace a debaty, kterých se zúčastní Linda Crichton MBE, vedoucí týmu odpovědnosti výrobců obalů ve společnosti Defra; Margaret Bates, výkonná ředitelka společnosti OPRL; a panelové diskuse pořádané organizacemi BCMPA, OPRL, The FPA a Rethink Packaging.

„Packaging Innovations je neocenitelným fórem pro značky a kreativce, kteří chtějí objevit nové nápady a inspiraci, ať už v podobě nového formátu, procesu nebo špičkového materiálu,“ řekl Renan Joel, výkonný ředitel pro obaly u pořadatele multiformátové akce Easyfairs.

„Empack je díky svému zaměření na technologie budoucnosti nepostradatelnou událostí pro každého, kdo hledá „příští velkou věc“ v oblasti balicího a plnicího zařízení, která mu pomůže vyždímat z jeho výrobní linky každou kapku výkonu. A přehlídka Contract Pack & Fulfilment je zaměřena na outsourcing služeb, od balení po logistiku – je to rušné centrum, které majitelům značek, maloobchodníkům a výrobcům nabízí ideální smluvní služby.“
Na pódiu Cirkulární ekonomiky bude také představena zajímavá novinka: první ročník přehlídky Future Trailblazer of Packaging. Tato speciální prezentace, pořádaná ve spolupráci se společnostmi IOM3 a Mercury Search & Selection, vyzdvihuje osobnosti, které jdou nad rámec a utvářejí budoucnost obalů. Vyzdvihované osoby budou moci předvést jedinečné pohledy na to, jakým způsobem řídí udržitelné změny v oboru, což bude jistě nepřehlédnutelná událost.

Přehlídka je již dlouho považována za vrchol roku pro mnoho podniků, protože umožňuje účastníkům navázat kontakty s výrobci obalů a poskytovateli služeb s přidanou hodnotou a získat inspiraci pro vylepšení svého sortimentu v nadcházejícím roce.
„Vzhledem k tomu, že se letošní výstava koná v klíčovém období pro průmysl, kdy každý podnik čelí tlaku na větší udržitelnost a zároveň se potýká s inflací a životními náklady, očekáváme, že to bude naše největší a nejdůležitější výstava v historii,“ dodal Joel.