Zdroj: FM Logistic
Invoitix

[quote]FM Logistic potvrzuje svoji strategii rozvoje a nadále směruje část svých investic do rozvojových zemí. Po založení pobočky v Číně v roce 2004, akvizicích v Brazílii v roce 2013 a v Indii v roce 2016, nyní společnost otevřela svoji historicky první pobočku ve Vietnamu, kam doprovodila svého dlouholetého zákazníka Auchan Retail.[/quote]

Společnost podpořila územní rozvoj skupiny Auchan Retail

FM Logistic podpořila ambiciózní plán rozvoje svého zákazníka ve Vietnamu a otevřela 20 km od Hanoje, v Bắc Ninh, prostor se třemi teplotními režimy o rozloze 5 000 m². Ze skladu bude zásobovat všechny obchody Auchan v severní polovině země (hypermarkety, supermarkety a večerky).

Současně místní tým připravuje na rok 2018 výstavbu nové platformy v Ho Či Minově městě.

Zavedení moderního logistického systému nám umožní rychlejší zásobování našich prodejních míst a vysokou kvalitu manipulace s chlazeným zbožím„, uvedl Christian Autié, výkonný ředitel společnosti Auchan Retail ve Vietnamu.

Dlouhodobý plán rozvoje ve Vietnamu

„Naším cílem je stát se do roku 2020 jedním z předních poskytovatelů logistických služeb na vietnamském trhu, v souladu se strategií naší skupiny. I zde chceme společně s našimi zákazníky vyvíjet řešení s přidanou hodnotou.“ vysvětluje Stéphane Descarpentries, Provozní ředitel FM Logistic pro Asii.

Vietnam má více než 90 milionů obyvatel a je jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik v jihovýchodní Asii. Urbanizace, rozvoj maloobchodu a elektronického obchodu urychluje profesionalizaci logistiky.

V návaznosti na strategii sledující změny na trhu a s ohledem na budoucí růst, vstoupila společnost FM Logistic s předstihem na vietnamský trh a zavádí zde „model FM“: multiklientská distribuční centra třídy A, sdružující infrastrukturu a zdroje, s cílem flexibilní a bezpečné logistiky.

Otevření této první standardní FM platformy, s kapacitou až 50 000 m² skladového prostoru, je plánováno v Hanoji, v roce 2019.

O FM Logistic

1967-2017 : Během 50-ti let se FM Logistic stala jedním z lídrů v oboru logistiky. V současnosti představuje standardy v oblasti skladování, dopravy, obalových úprav a řízení dodavatelského řetězce. Mezinárodní a nezávislá skupina, která je dodnes rodinným podnikem, je odborníkem v sektoru potravinářství, maloobchodu, produktů osobní péče a výrobků pro domácnost. Mezi klienty jsou také zástupci producentů luxusního zboží, zdravotnictví a dalších odvětví.

Společnost působí na 3 kontinentech, v 5-ti obchodních zónách (Západní Evropa, Střední Evropa, Východní Evropa, Asie a Latinská Amerika). Zaměstnává přes 23.300 lidí a vykazuje více než 1 miliardu Eur obratu ročně.

Společnost je průkopníkem v oblasti efektivních řešení pro budoucnost dodavatelského řetězce.  Příkladem je řešení „Pooling“ (sdílení dopravních a logistických zdrojů) a „Collaborative Routing Centres“ (multiklientní a multidodavatelské sdružování toku zásilek). Ve spolupráci s partnery FM Logistic vyvíjí další moderní řešení do provozu ve svých skladech (AGV, drony, roboty, využití Big Dat…) a podporuje nové projekty, které jsou inspirovány kooperativní ekonomikou a aplikovány do oborů skladování a přepravy. Společnost sleduje spotřebitelské trendy a v souvislosti s nimi vyvinula nový koncept pro městskou logistiku “Citylogin”. Jedná se o službu přátelskou k životnímu prostředí, která splňuje požadavky zákazníků na logistiku “poslední míle” ve velkých evropských městech, včetně Prahy.

 

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP