Francouzský výrobce pneumatik Michelin do konce roku 2025 uzavře v Německu tři výrobní závody a přesune německé zákaznické centrum do Polska. Restrukturalizace německých aktivit povede ke zrušení více než 1500 pracovních míst, oznámila firma. Opatření zdůvodnila nedostatečnou konkurenceschopností německých aktivit.

Agentura DPA uvedla, že restrukturalizací firma reaguje na rostoucí náklady i na konkurenci ze zemí s nižšími mzdami. Společnost Michelin uzavře závody ve městech Karlsruhe, Trevír a Homburg, které celkově zaměstnávají 1410 lidí. Přesun zákaznického centra z Karlsruhe do Polska se dotkne dalších 122 zaměstnanců.

Firma uvedla, že hodlá dotčeným zaměstnancům pomoct při hledání nového pracovního uplatnění. Upozornila také, že v provozu zůstane její závod na protektorování pneumatik pro nákladní auta v Homburgu a závod na výrobu pneumatik pro osobní auta v Bad Kreuznachu.

Michelin teď o restrukturalizaci jedná se závodními radami a odborovým svazem IG BCE. Ten už podle agentury DPA uvedl, že rušení pracovních míst a zavírání závodů nehodlá jen tak snadno akceptovat. „Michelin chce pouze maximalizovat zisk, proto se hodlá zbavit pilných a kvalifikovaných pracovníků,“ uvedl zástupce svazu Matthias Hille.

Zdroj: ČTK

DPP