Invoitix

Společnost MFTBC (Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, „FUSO“), dceřiná firma koncernu Daimler Truck, představila 7. září v Japonsku novou generaci modelu FUSO eCanter, lehkého nákladního vozidla se zcela elektrickým pohonem. Od zahájení malosériové výroby modelu eCanter v roce 2017 bylo zákazníkům v Japonsku, Evropě, Severní Americe, Austrálii a na Novém Zélandu předáno přibližně 450 vozidel, která dohromady ujela více než šest milionů kilometrů s nulovými lokálními emisemi. Značka FUSO vyvinula na základě zkušeností z nekompromisního pětiletého provozu ve službách zákazníků novou generaci modelu eCanter, jejíž výrazně rozšířená paleta variant nabízí ještě rozmanitější možnosti využití těchto vozidel.

Zahájení prodeje nové generace modelu eCanter na japonském trhu je plánováno na jaro 2023. V nadcházejících letech uvede FUSO nový model postupně také na další trhy. Po světové premiéře v Japonsku čeká novou generaci modelu eCanter evropská premiéra na veletrhu IAA Transportation 2022, který se koná od 20. do 25. září v Hannoveru.

Více variant pro větší flexibilitu

Nová generace modelu eCanter bude vybavena hnací nápravou eAxle, u níž je elektromotor integrován do zadní nápravy, což umožňuje kompaktnější uspořádání pohonu. Tato strukturální změna umožnila výrazné rozšíření produktové palety. Nová generace modelu FUSO eCanter bude na celém světě zahrnovat více než 100 variant, z toho 28 pro domácí japonský trh. FUSO tím pokryje ještě širší spektrum logistických požadavků. Kromě současné verze s celkovou hmotností 7,5 tuny bude nové vozidlo nabízeno v hmotnostních třídách od 4,25 do 8,55 tuny. Rozšířena bude také nabídka variant kabin. Kromě kabiny se standardní šířkou (1695 mm), která poskytuje větší flexibilitu na úzkých silnicích, bude nyní k dispozici také nová, širší kabina (1995 mm). Početnější bude rovněž paleta rozvorů náprav, která nově sahá od 2500 mm do 4750 mm.

Delší dojezd díky zcela novému, modulárnímu konceptu akumulátorů

FUSO zavádí s novou generací modelu eCanter zcela nový, modulární koncept akumulátorů. V závislosti na rozvoru náprav jsou nabízeny tři varianty akumulátorových sad. Vozidla vybavená jednou sadou akumulátorů s jmenovitou kapacitou 41,3 kWh mají dojezd až 70 km na jedno nabití. Vozidla se dvěma akumulátorovými moduly ujedou na jedno nabití až 140 km. Akční rádius vozidel se třemi moduly může být až 200 km. Nový model je kromě toho vybaven hnacím hřídelem pro pohon vedlejších zařízení a pracovních strojů, a díky tomu nabízí zákazníkům ještě větší flexibilitu. Pro eCanter se tak mohou rozhodnout i zákazníci, kteří požadují speciální řešení v podobě sklápěče, hydraulické ruky nebo nástavby pro přepravu chlazeného nákladu. Zákazníci budou mít tedy ještě širší možnosti využití tohoto elektricky poháněného vozidla. Kompletní paleta nabízených vozidel, jejich technické údaje a výbava se mohou na jednotlivých trzích lišit. Podrobné informace o modelech nabízených mimo Japonsko budou zveřejněny v době jejich uvedení na trh.

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP