Logistická společnost Gebrüder Weiss předala první certifikát o kompenzaci emisí CO2 svému klientovi v České republice. Je jím tuzemské zastoupení skupiny Würth. Prostřednictvím programu s názvem zero emissions je možné vypočítat emise přepravovaných zásilek a kompenzovat je podporou udržitelných projektů.

Svůj program zero emissions představil Gebrüder Weiss českým zákazníkům na počátku letošního roku. Jeho podstatou je výpočet emisí pomocí webové databáze EcoTransIT pro každou jednotlivou zásilku. Emitované zplodiny jsou uvedeny na faktuře za přepravu spolu s náklady na jejich kompenzaci. Kompenzační platby od zákazníků směřují do certifikovaných projektů na ochranu klimatu na několika různých kontinentech. „Všechny tyto projekty jsou pečlivě vybírány a monitorovány, vždy buďto výrazně snižují emise CO2, nebo je dokonce zcela eliminují. Uživatelé, kteří uhlíkovou stopu vytvořenou jejich zásilkami takto kompenzují, obdrží certifikát dokládající jejich podporu příslušného projektu,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

V České republice se jako první do programu zero emissions zapojilo české zastoupení společnosti Würth, globálního hráče v oblasti montážní techniky. „Jednou z hodnot, které má Würth a Gebrüder Weiss společné, je přístup k životnímu prostředí. Jsme hrdí, že jsme jako první klient Gebrüder Weiss v ČR vstoupili do programu, který reálně podporuje snižování dopadů naší činnosti na životní prostředí,“ komentuje udělení certifikátu Miloš Horký, výkonný ředitel Würth ČR.

„Máme radost, že se česká pobočka společnosti Würth jako první u nás zapojila do našeho programu zero emissions. Na cestě k uhlíkové neutralitě jsme připraveni pomoci také dalším českým zákazníkům,“ dodává Jan Kodada.

Zdroj : GW

DPP