Invoitix
Společnost Gebrüder Weiss jako oficiální logistický partner Rakouského kosmického fóra (ÖWF) proměnila ve dnech 26. až 28. ledna svůj areál v Maria Lanzendorfu na testovací místo pro analogickou misi na Mars AMADEE-24. V rámci rozsáhlé generální zkoušky uvedl výzkumný tým a analogičtí astronauti ÖWF do provozu veškeré vybavení pro vědecké experimenty.

Zaměstnanci společnosti Gebrüder Weiss a jejich rodiny se tak mohli blíže seznámit s cestováním do vesmíru a budoucností mobility. Gebrüder Weiss navíc hraje důležitou roli také při realizaci samotné mise. Její logističtí experti totiž přepraví citlivé vybavení nezbytné pro misi až do Arménie, kde se uskuteční měsíc trvající simulace podmínek na Marsu.

Spolupracující partneři projektu AMADEE-24 (zleva): Andreas Bentele, marketingový manažer společnosti Fortis Watches AG, Gernot Grömer, ředitel Rakouského kosmického fóra, Jürgen Bauer, člen představenstva společnosti Gebrüder Weiss, a Frank Haas, vedoucí oddělení firemní strategie a komunikace společnosti Gebrüder Weiss.
Zdroj: OeWF / vog.photo

„Již podruhé jsme podpořili Rakouské kosmické fórum a využili své odborné znalosti z oblasti dopravy a logistiky. Je pro nás důležité, že můžeme pomáhat utvářet budoucnost mobility a zprostředkovat nejnovější poznatky našim zaměstnancům. Jako nejstarší dopravní a logistická společnost na světě se cítíme být k tomuto úkolu zavázáni,“ říká Jürgen Bauer, člen představenstva společnosti Gebrüder Weiss.

AMADEE-24 je dosud nejsložitější analogickou misí na Mars. Při generální zkoušce ÖWF testovala, zda astronauti a jejich vybavení zvládnou měsíční misi v úplné izolaci. Minulý víkend si návštěvníci mohli naživo vyzkoušet, jak výzkumníci pracují, jak obtížné je vklouznout do skafandru nebo jak musí být astronautovy hodinky konstruovány, aby odolaly extrémním podmínkám ve vesmíru. „Tato generální zkouška je pro nás velmi důležitá. Ukazuje nám, jak na tom v současné době jsme a co je ještě potřeba udělat, než začátkem března v Arménii zahájíme skutečnou simulaci. Velký zájem návštěvníků a podpora společnosti Gebrüder Weiss nám dodávají vítr do plachet pro realizaci nejsložitější mise, jakou jsme kdy uskutečnili,“ říká k misi AMADEE-24 Gernot Grömer, ředitel Rakouského kosmického fondu.

Celý měsíc trvající simulace podmínek na Marsu se uskuteční v březnu v pouštní oblasti kolem Armaše v Arménii. Důležitou roli při realizaci projektu hraje logistika. Společnost Gebrüder Weiss zajistí přepravu citlivého vybavení z Maria Lanzendorf do Arménie, postará se o bezpečné zabalení skafandrů, roverů a dronů, stejně tak i o celní odbavení a doručení zboží. Logistická společnost zde využije odborné znalosti z oblasti speciálních a projektových přeprav, ale především své rozsáhlé know-how v kavkazském regionu. Gebrüder Weiss má v Gruzii a Arménii vlastní pobočky, které na projektu AMADEE-24 úzce spolupracují se svými vídeňskými kolegy. „Pro tuto průkopnickou misi jsme sestavili tým odborníků ze všech tří zemí. Ti budou se dvěma námořními nákladními kontejnery zacházet jako s kosmickými loděmi a bezpečně je dopraví na místo mise a zpět,“ říká Franco Ravazzolo, vedoucí oddělení Projects & Break Bulk společnosti Gebrüder Weiss.

Cesta začne tento týden a povede z Rakouska přes Maďarsko, Srbsko, Bulharsko, Turecko a Gruzii až do cíle v arménské poušti Armaš. Zpáteční cestu v květnu bude rovněž organizovat společnost Gebrüder Weiss, která bude informace o průběhu mise průběžně sdílet na svých sociálních sítích. „Spolupráce na těchto projektech je pro nás důležitá nejen proto, že získáme další zkušenosti, ale současně můžeme posouvat náš logistický obor stále kupředu,“ doplňuje Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Zdroj: Reliant

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP