[quote]Neptune umožňuje koordinaci dopravní činnosti v reálném čase, podávání zpráv a analýzu klíčových ukazatelů výkonu a archivaci dokumentů. Neptune je nový webový portál, který společnost GEODIS vyvinula pro své aktivity související s silniční dopravou, aby nabídla větší transparentnost, agilitu a jednoduchost všem pracovníkům v rámci dodavatelského řetězce.[/quote]

Neptun umožňuje dopravcům a zákazníkům řídit všechny své aktivity z jedné platformy jen několika kliknutími: plánování všech sbírek / dodávek, plánování zdrojů, hlášení incidentů a závad a přístup k digitalizovaným přepravním dokumentům jsou součástí zavedené funkce.

,,Vize společnosti GEODIS musí být růstovým partnerem pro naše klienty. V této souvislosti digitalizace našich aktivit usiluje o zjednodušení každodenního života našich zákazníků a našich partnerů,“ vysvětluje Olivier Royer, výkonný viceprezident silniční dopravy. 

Portál Neptune pracuje v rámci systému Zenith, systému řízení dopravy (TMS), který společnost GEODIS vyvíjí od roku 2003 a do níž se živí nová mobilní aplikace Zenmob v reálném čase. V Evropě je Zenmob k dispozici na platformách Android a IOS v 8 jazycích pro 18 000 zaměstnanců společnosti GEODIS. Jednoduchým zadáním odkazu na doručení, aplikace může okamžitě sdílet stav doručení, hlásit jakékoli chyby, přidat obrázky zobrazující události neshody a proto výrazně sníží počet telefonních ústředen nebo požadovaných textů, které zahrnují strany v dopravním řetězci.

,,Moderní technologie vytvořila novou dynamiku ke zlepšení našich pracovních metod. Digitalizace funkcí nám umožňuje sdílet inteligentní dopravní informace a tím ovlivnit lepší organizaci celého dodavatelského řetězce. Kombinace velkých dat, umělé inteligence a geolokace jsou jádrem našeho současného i budoucího myšlení a jsou důsledně zaměřeny na další zjednodušení činností našich zákazníků; zaručit jim nové zdroje produktivity,“říká Olivier Royer.

Z portálu Neptune mohou zákazníci také získat přístup k novému nástroji pro vytváření přehledů (Scorecard), který vyvinul konstrukční oddělení společnosti GEODIS. Tento nástroj je plně přizpůsobitelný a umožňuje uživateli analyzovat všechny relevantní ukazatele za účelem sledování výkonu činností řízených dopravou GEODIS. Nakonec, aby GEODIS splnil neustále se zvyšující administrativní a právní závazky svých zákazníků, digitalizoval řízení všech dopravních dokumentů, které jsou nyní přístupné také prostřednictvím portálu Neptun.

Celý článek v originálním znění si můžete přečíst ZDE.

Zdroj: Eurologport.eu