Invoitix

Aktuální situace na Ukrajině se dotýká především těch, kteří ze dne na den opustili své domovy a uprchly před válkou směrem na západ, aby tu našli útočiště pro své rodiny.

GO! Express & Logistics otevřelo transparentní účty pro tři měny, kam bude směřovat finanční pomoc z mezinárodních GO! poboček. Vedení GO! Express & Logistics tak učinilo na základě rozhovorů se zástupci krajů a charitativních organizací o nejvhodnější aktuální formě pomoci.

„Jakožto mezinárodní logistická firma se zastoupením v celé Evropě od západu k východu, cítíme také odpovědnost za přímou pomoc v jednotlivých státech či regionech, které dopady humanitární krize pociťují nejvíce. Otevřeli jsme transparentní účet pro finanční pomoc, kam budou směřovat prostředky ze všech evropských poboček GO! a vytváříme nová pracovní místa pro muže i ženy, kteří v Česku hledají útočiště,“

Martin Koča, CEO, GO! Express & Logistics

Finance budou směřovat pomoc regionům zasaženým migrační vlnou v Polsku, Česku, Slovensku a Maďarsku. Prostředky budou vynaloženy na ubytovací kapacity a základního vybavení na základě potřeb konkrétních municipalit.

„Současná situace představuje v první řadě vážnou humanitární krizi. Zřejmě se shodneme, že ve stínu této krize jsou ostatní související problémy dopadající na náš segment, druhotné. Ať už se jedná o růst spotřebitelských cen a s tím růst cen pohonných hmot, omezení exportu a importu z některých oblastí či dopady sankcí na některé subjekty na trhu. To jsou věci, které neovlivníme. Proto se více soustředíme na to, co ovlivnit můžeme, a sice na výzvy, kterým jsme doposud možná nemuseli nikdy čelit. Právě teď řeším transport léků do Lvova na Ukrajině pro přední farmaceutickou společnost. Minulý týden to byla doprava operačních nástrojů pro Červený kříž,“

komentuje Ondřej Novák, Development Manager for CEE Region, GO! Express & Logistics

Seznam transparentních účtů uvádí přepravce na svých webových stránkách.

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP