Invoitix
Společnost GXO Logistics, Inc. tento týden oznámila 20letou dohodu o partnerství se společností Levi Strauss & Co za účelem řízení provozu v nejmodernějším distribučním centru Dorsten Distribution Center (DDC) o rozloze 70 000 metrů čtverečních, které bude otevřeno na začátku června. GXO bude v plně automatizovaném zařízení řídit všechny logistické služby pro LS&Co., včetně služeb s přidanou hodnotou, za účelem distribuce oblečení a doplňků napříč velkoobchodními, maloobchodními, digitálními, elektronickými a tržními kanály.
 

Richard Cawston, Chief Revenue Officer, GXO, řekl: „Toto významné partnerství se společností LS&Co. pomůže urychlit jejich vícekanálový růst v celé Evropě a podpoří naše růstové ambice v Německu. Toto plně automatizované pracoviště patří mezi nejekologičtější distribuční centra v celé Evropě s fenomenálními prvky udržitelnosti, které zvyšují laťku v logistickém průmyslu. Společně sdílíme závazek vytvářet inkluzivní a dynamickou kulturu, která bude podporovat růst jak kolegů, tak komunity.“

Plně automatizované pracoviště zahrnuje nejmodernější technologie v každém kroku logistického procesu, od příjmu až po výstup, včetně systémů kyvadlové dopravy a miniloadů, jakož i automatického otevírání, zavírání a označování kartonů. Závod je průkopníkem v oblasti udržitelného skladování s certifikací LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a WELL Health-Safety. Zařízení zahrnuje prvky, jako je beton z udržitelných zdrojů, vegetační stěny, střešní solární panely a zelená střecha, stejně jako přístup k nabíječkám pro elektromobily, park a pokročilá recyklační zařízení.

Craig Jones, senior viceprezident pro globální distribuci a logistiku ve společnosti LS&Co., řekl: „Distribuční centrum Dorsten podpoří naši strategickou prioritu stát se maloobchodníkem orientovaným přímo na spotřebitele tím, že urychlí naše omnichannel schopnosti v Evropě. Vzhledem k tomu, že společnost GXO převzala správu zařízení, máme plnou důvěru, že tento cíl bude efektivně podpořen nejlepšími operacemi ve své třídě, které řeší naše logistické ambice pomocí technologicky vyspělých řešení dodavatelského řetězce a elektronického obchodování. Touto dohodou společnost LS&Co. také znovu potvrzuje trvalé úsilí o snížení dopadu našich činností na životní prostředí v celém dodavatelském řetězci.“

Toto nové partnerství ilustruje rostoucí poptávku po outsourcingu logistických služeb v Německu za účelem zvýšení efektivity a dosažení úspor nákladů prostřednictvím zavádění technologií a automatizace, řízení pracovních sil a zvyšování kvalifikace a řízení zásob.

Partnerství také potvrzuje růstové ambice společnosti GXO obsluhovat širokou škálu odvětví, včetně omnichannel a DTC maloobchodníků v Německu. V roce 2023 společnost GXO investovala do nového skladu o rozloze 36 000 metrů čtverečních v Dormagenu, klíčovém logistickém centru v regionu Düsseldorf, kde společnost provozuje své operace GXO Service Tech pro opravy a renovace spotřebních technologií a také operace pro The Quality Group.

Závod v Dorstenu bude zpočátku začínat s kapacitou 33 milionů jednotek. Očekává se, že do roku 2026, kdy závod dosáhne své plné kapacity 55 milionů jednotek, bude v Dorstenu zaměstnáno až 650 zaměstnanců.

Společnost GXO působí ve 14 evropských zemích již více než 25 let a slouží zákazníkům z oblasti e-commerce, módy, rychloobrátkového zboží a hobbymarketů, včetně německých společností jako Henkel, BASF, Bayer, OBI a online prodejců, jako je zooplus. Společnost v současné době zaměstnává přibližně 80 000 lidí na přibližně 550 místech v regionu, včetně Německa.

Zdroj: Reliant

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP