[quote]Evropský výrobce letecké techniky Airbus se v uplynulých měsících stal terčem série kybernetických útoků. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Útočníci se podle AFP snažili proniknout k obchodním tajemstvím Airbusu prostřednictvím počítačových systémů jeho dodavatelů. Existuje podezření, že za těmito špionážními aktivitami stála Čína.[/quote]

Jeden ze zdrojů uvedl, že v uplynulých 12 měsících směřovaly na Airbus přes systémy dodavatelů „čtyři velké útoky“. Mezi dodavatele napadené hackery podle zdrojů patřil například britský výrobce leteckých motorů Rolls-Royce. Hackeři se údajně zajímali mimo jiné o informace o motorech pro letadla A400M a A350.

Airbus se k dnešní zprávě agentury AFP odmítl vyjádřit. Firma nicméně již v lednu informovala o kybernetickém útoku na své systémy. Americká prokuratura loni uvedla, že pracovníci čínské zpravodajské služby a hackeři ukradli informace o tryskovém motoru vyvíjeném podniky, které patří mezi dodavatele Airbusu, napsala agentura Reuters.

 

zdroj : ČTK