[quote]Logistika je zásadním prvkem podnikání. Nejenže jsou dobře nastavené procesy významnou ekonomickou úsporou, ale jsou také nezanedbatelnou součástí zahraničního businessu. Mezinárodní přeprava zboží mezi sídly obchodních stran představuje neekologickou, časově a ekonomicky náročnou variantu výměny. Obzvláště, je-li do procesu zainteresována třetí strana. Řešením je neutralizace adresy.[/quote]

 

Oslovení zahraničních zákazníků lokální adresou

 

Rozšiřování obchodní aktivity a potenciálu do zahraničí je výzva pro každého podnikatele. Pakliže firma expanduje do země, kde zákazníci při nákupu preferují lokální poskytovatele, bude se potýkat s velkou konkurenční nevýhodou. Pro tyto případy je možné opatřit zboží adresou shodnou se zemí příjemce. Řekněme, že český výrobce náhradních dílů do automobilů expanduje do Německa, ale tamní zákazníci stojí pouze o díly z Německa. Neutralizace adresy v tomto případě znamená, že přepravce uvede při doručování na zboží německou adresou namísto českého sídla společnosti, ačkoliv zboží pochází z České republiky. Nabízí se dvě varianty využití neutralizace adresy:

 

A)     Založení sídla v zahraniční

Jednou z možností je založení německého IČ a sídla v Německu. Přestože firma fakticky vyrábí a odesílá zboží z České republiky, může přepravce opatřit zboží adresou sídla v zahraničí, ačkoliv zde firma fakticky nesídlí. Protože založení IČ v zahraničí představuje administrativně náročnější variantu, lze využít zahraniční adresy přepravce.

 

B)      Uvedení adresy přepravce

 

K neutralizaci adresy lze taktéž využít zahraniční adresy svého přepravce. Takovou službu nabízí například expresní mezinárodní přepravce zásilek GO! Express & Logistics.

 

„V GO! zajišťujeme export a import zboží, přičemž s rostoucím trhem se častěji setkáváme s poptávkou po neutralizaci adresy. Minimum firem disponuje sídlem v zahraničí, proto nabízíme možnost, že na zboží bude uvedena adresa některé z našich zahraničních stanic. Tím zachováváme identitu a současně poskytujeme možnost elegantní expanze bez nutnosti zakládání dalšího IČ,“ říká Pavla Eretová z GO! Express & Logistics.

 

Chraňte své obchodní tajemství

 

Typickým příkladem, kdy do prodejního procesu vstupuje třetí strana, je například zprostředkování prodeje skrze e-shop. Pro maximální rychlost a efektivitu doručování, vyzvedne přepravce zboží přímo u dodavatele, opatří adresou sídla prodejce a doručí přímo k zákazníkovi. Neutralizace adresy v tomto případě slouží jako ochrana obchodního tajemství. V obchodní výměně figuruje pouze adresa sídla prodejce, ale ostatní strany zůstávají v anonymitě.

 

 

 

Zdroj : GO!