DPP

[quote]Celkem o 56 kamionů se letos rozrostl vozový park v barvách Šmídlu. Flotila celého holdingu tím překročila hranici 580 vozidel.  [/quote]

 

Loňský covidem poznamenaný rok uzavřel největší český kamionový dopravce v rekordních číslech. Tržby překročily hranici 2,1 miliardy korun a firma v souvislosti s pandemií nemusela rušit žádná pracovní místa. Naopak, zejména u řidičů MKD pociťuje Šmídl nedostatek pracovníků, který panuje na celém trhu. I přesto se vedení společnosti rozhodlo rozšířit kapacity vozového parku. Letošní nákupy se zatím zastavily pod hranicí 60 vozidel, v dalších měsících mají investice pokračovat.

 

Jak upřesnilo vedení holdingu Šmídl, částečně se jedná o výměny “kus za kus”, částečně o rozšíření. “Průměrné stáří našich vozidel je 2,5 roku, takže každoročně měníme část naší flotily za novější modely. V letošním roce jsme se po několika letech rozhodli také pro nákup tahačů značky MAN, se kterou můj otec kdysi začínal,” uvedla obchodní a personální ředitelka Martina Šmídlová. Nové modely MAN TGX prošly dlouhodobým testováním s výbornými výsledky jak po stránce ekonomiky jízdy, tak i komfortu z pohledu řidiče. Celkem firma nakoupila od MANu 5 standardů a 5 lowdecků, které doplnily dalších 24 nových tahačů značek DAF a Iveco.

 

Rozšíření vozového parku se dočkala i druhá dceřiná společnost NIKA Logistics. Celkem ji posílilo 22 tahačů a odpovídající přípojná technika včetně speciálů pro nadrozměrné přepravy. “NIKA Logistics se mimo jiné specializuje na přepravy stavebních materiálů, proto jsme v letošním roce přikoupili například dva tahače 6×2 s teleskopickými návěsy a další Innenlader, což je vozidlo pro přepravu vysokých a objemných předmětů, například betonových konstrukcí,” uvedla Martina Šmídlová.

 

Nejedná se o poslední letošní nákupy, další technika by měla následovat ve třetím kvartálu letošního roku. I přes obecný nedostatek řidičů vedení firmy věří, že nová vozidla vyrazí ihned na silnice. “Pokud jde o objem práce, díváme se na letošní rok optimisticky. U řady našich zákazníků vidíme opět vzestup výroby a s tím související nárůst poptávky přeprav. Ve větším rozvoji nás tak brzdí nedostatek řidičů. Do konce června jsme proto zvýšili příspěvek za doporučení a rozšířili systém benefitů pro naše stávající řidiče,” doplnila Martina Šmídlová.

 

Zdroj : Šmídl