Zdroj: Freeimages.com
Invoitix

[quote]Hygienici včera odebrali z vozů ústecké MHD vzorky, chtějí tak zjistit, zda se žloutenka typu A šíří například i v nich. Ve čtvrtek provedou stěry z nákupních košíků v supermarketech ve městě, řekl ČTK epidemiolog Josef Trmal. Hepatitidou onemocnělo v krajském městě už přes 230 lidí. Z původních ohnisek se nemoc dostala už do dalších částí Ústí i do okolních měst.[/quote]

Trolejbusy a autobusy mohou být podle oborníků místem, kde je při nedostatečné hygieně možné žloutenkou onemocnět.

,,Výsledky budeme mít příští týden,“ řekl ČTK Trmal.

Ústecký dopravní podnik zavedl kvůli žloutence mimořádná opatření.

,,Každý třetí den prochází každé vozidlo větším úklidem. Sedadla i madla se otírají prostředkem, který obsahuje dezinfekční a antibakteriální složku,“ řekl ČTK ředitel dopravního podniku Libor Turek.

Mimo to rozdal dopravní podnik řidičům hygienické gely na ruce. V příštích dnech by se v autobusech a trolejbusech měly objevit také informační letáky.

Takzvanou nemocí špinavých rukou onemocnělo v krajském městě už 237 lidí. Jde o údaj z minulého týdne, aktuální počet budou mít hygienici k dispozici na konci týdne. Žloutenka se ve větší míře objevuje v lokalitách, kde žijí sociálně slabí, například v Mojžíři, Krásném Březně nebo v Předlicích. V poslední době se ale dostala mimo ohniska. Onemocnění zaznamenali na základních školách ve čtvrtích Severní Terasa, Skřivánek nebo na Kamenném vrchu.

Město uvolnilo už zhruba 300.000 korun na nákup dezinfekčních prostředků pro své příspěvkové organizace, kromě škol a školek například i pro domovy pro seniory. Hygienici očkují děti z prvního stupně ve školách, kde se žloutenka objevila. Své zaměstnance nechala očkovat například také radnice obvodu Neštěmice, pod kterou spadá problémové sídliště Mojžíř.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP