Zdroj: Freeimages.com
DPP

[quote]Společnost Smurfit Kappa kromě řady svých dalších aktivit, patří k předním specialistům na výrobu BIB (Bag In Box) obalů. Tyto obaly vyrábí pro nápojový (především víno, šťávy, mošty), ale i spotřebitelský či chemický průmysl. K novinkám patří BIB na mošty, které kvůli prodloužené trvanlivosti je potřeba plnit za horka.[/quote]

Spotřeba i obliba moštů z různých typů ovoce v Evropě i Americe stále stoupá a tak se i tento typ businessu stává pro řadu podnikatelů atraktivnější záležitostí. Zároveň však musí řešit problém s kvalitou obalu. K progresivním typům obalů, z hlediska použitých materiálů či své konstrukce, patří BIB. Vedle většího objemu, snadnému čerpání obsahu pomocí ventilu a bariérovým vlastnostem, mají obaly i výrazný reklamní potenciále. Vzhledem ke své velikosti nabízejí velké marketingově využitelné plochy k potisku.

Thermo Bag na míru termo procesu

Smurfit Kappa Bag-in Box® vyvinul Thermo Bag, aby vyhověl specifikacím horkého plnění, které je běžně používano jako metoda zpracování v nápojovém průmyslu. Při plnění za horka je produkt presován,filtrován, pasterizovan či sterilizován, zahřát a naplněn při vysoké teplotě. Následuje okamžité schlazení, které má vliv na konzervaci a chuť. Tato metoda má výhodu prodloužení skladovatelnosti, odstranění škodlivých mikroéorganismů, snížení nákladů a zjednodušení procesu.

Účinná bariéra

Nový inovativní Thermo Bag od Smurfit Kappa je bariérový sáček vyrobený ze speciálního koextrudovaného PE filmu (MDPE kvůli tepelné odolnosit a LLDPE pro zajištění lepší flexibility) a EVOH kvůli vytvoření účinné kyslíkové bariéře. Díky své nízké uhlíkové stopě a prodloužené trvanlivosti lze nový BIB využít i pro mnoho dalších průmyslových odvětví.

Zdroj: Syba