Dopravní barometr TIMOCOM
Barometr dopravního trhu : přehled za poslední čtvrtletí 2018
DPP

[quote]Erkrath, 17.01.2019 – Evropský přepravní trh zůstal vůči mezinárodním obchodním konfliktům i ponurým vyhlídkám v otázkách konjunktury naprosto netečný. „Doprava zažila tradičně silné závěrečné čtvrtletí“, komentuje aktuální čísla dopravního barometru Gunnar Gburek, mluvčí společnosti TIMOCOM.[/quote]

S pomocí tohoto nástroje analyzuje IT společnost TIMOCOM každé čtvrtletí vývoj nabídek a poptávek po přepravě v burze nákladů integrované v systému pro chytrou logistiku. Se 127.000 uživateli a až 750.000 mezinárodních nabídek přeprav a volných vozů je to ta největší burza nákladů pro silniční nákladní dopravu v Evropě.

Přepravní kapacity zůstanou i v roce 2019 nedostatkovým zbožím

Poptávka firem, které prostřednictvím TIMOCOM nabízely své nabídky přeprav, značně překročila počet nabízených volných kapacit nákladních vozů, jak ukázalo vyhodnocení 4. čtvrtletí. V období od října do prosince 2018 byl poměr nabídek v burze nákladů průměrně 71 přeprav ku 29 volným vozům.

Výsledek dokumentuje nezměněný nepoměr mezi vysokým množstvím přeprav a nedostatkem dostupných kapacit nákladních vozů na přepravním trhu. „Ceny za přepravu budou i v roce 2019 nadále pod tlakem, neboť přepravní kapacity zůstanou nedostatkovým zbožím“, předpovídá Gburek. A změna není na obzoru. Nedostatek řidičů nákladních vozů se bude podle jeho názoru v Německu i nadále zhoršovat a stane se tak faktorem omezujícím ekonomický růst.

Více informací o TIMOCOM naleznete na www.timocom.cz.