Zdroj: Pixabay.com
DPP

[quote]Středočeský kraj umístí v úsecích častých nehod radary a ukazatele rychlosti, má to snížit počet havárií. Na 38 takových místech rozmístí 12 úsekových detektorů neboli radarů a 26 ukazatelů rychlosti. Náklady budou 17,6 milionu korun, 14,5 milionu chce kraj zaplatit z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), o který požádal. ČTK o tom informovala Helena Frintová z krajského úřadu[/quote].

Lokality, kde budou radary umístěny, vybrali krajští úředníci ve spolupráci s odborníky z Krajské správy a údržby silnic a policie.

,,Záměr na pořízení těchto prvků přispívajících ke zlepšení dopravního provozu byl předem projednán i se starosty vybraných obcí, kteří ho přivítali,“ řekl radní František Petrtýl.

Plán na umístění dalších radarů podle něj vychází z dobrých zkušeností z předchozího již ukončeného projektu.

,,Inteligentní ukazatele rychlosti byly zavedeny v 87 obcích a pro zajištění bezpečnosti provozu a jeho plynulosti se skvěle osvědčily,“ řekl Petrtýl.

Nové inteligentní ukazatele rychlosti a úsekové detektory rychlosti budou umístěny například v Příbrami, Berouně, Kladně, Českém Brodě, Mnichovicích nebo Benátkách nad Jizerou. Radary by se měly v daných místech objevit do konce roku. Roční náklady na provoz zařízení budou činit jeden milion korun.

Zdroj: ČTK