[quote]Automobilka Lucid Motors zahájila rezervace na elektromobily Lucid Air v Evropě, splňuje svůj slib přivést průkopnický elektrický sportovní sedan na více trhů. Vysoká poptávka v Evropě urychluje tento krok, s rezervačními poplatky ve výši 1 000 USD a dodávkami očekávanými v roce 2021.[/quote]

Společnost Lucid Motors, která usiluje o stanovení nových standardů pro udržitelnou přepravu luxusními elektromobily vybavenými technologiemi nové generace, dnes oznámila, že ve vybraných evropských zemích začala přijímat rezervace pro svůj průkopnický sportovní sedan Lucid Air.

Společnost Lucid původně zamýšlela přijímat rezervace od evropských zákazníků s blížícími se plánovanými dodávkami do této oblasti koncem roku 2021, rok po zahájení výroby elektromobilu Air v továrně společnosti v Arizoně, ale vysoká poptávka v oblasti přátelské k elektromobilům tyto plány urychlila.

Za ekvivalent 1 000 USD si zákazníci v Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Německu, na Islandu, v Itálii, v Monaku, Nizozemsku, Norsku, Španělsku, Švédsku a ve Švýcarsku zajistí své místo v pořadníku na elektromobil Lucid Air. Konkrétní trhy byly vybrány z důvodu kombinace dobíjecí infrastruktury, popularity a velikosti trhu. Expanze v Evropě je plánována do budoucna, včetně modelu pro pravostranné řízení ve Velké Británii.

„Pro automobilku Lucid je to vzrušující období. Při dokončení továrny jsme postupovali neuvěřitelným tempem a první výroba elektromobilů Air je očekávána na konci roku 2020,“ řekl Peter Rawlinson, generální ředitel a technický ředitel společnosti Lucid Motors. „Vzhledem k tomu, že dodávky do Evropy jsou očekávány pouhý rok od těchto mezníků, měli jsme pocit, že je správný čas zahájit rezervace v oblasti, která skutečně přijala klíčové zásady dopravy šetrné k životnímu prostředí a u které očekáváme, že bude hlavním trhem pro Lucid.

Automobilka Lucid představí výrobní verzi elektromobilu Air v New Yorku v dubnu 2020. Kromě finálních návrhů interiéru a exteriéru vozidla budou odhaleny i nové podrobnosti o výrobních specifikacích, dostupných konfiguracích a informace o cenách. V současné době rychlým tempem pokračuje vlastní vývoj toho, co má být nejpokročilejším elektromobilem na světě, včetně bateriových zdrojů s bezkonkurenční hustotou energie a elektrických motorů, které jsou neuvěřitelně výkonné, ale přesto úsporné. Lucid vyrábí 80 beta prototypů v centrále společnosti v Silicon Valley, které budou použity pro komplexní testování a ověřování klíčové dynamiky vozidel, jakož i pro crash testy pro potvrzení kompletních simulací.

O společnosti Lucid Motors

Posláním společnosti Lucid je inspirovat přijetí udržitelné dopravy vytvořením nejatraktivnějších elektrických vozidel zaměřených na lidské zkušenosti. První vůz společnosti s názvem Lucid Air je nejmodernějším luxusním sedanem s designem inspirovaným Kalifornií, který je založen na ověřené technologii. Díky luxusnímu vnitřnímu prostoru ve střední velikosti bude elektromobil Air schopen dojet do vzdálenosti více než 400 mil (643,7 km) při zrychlení z 0 na 60 mph (0-96,5 km/h) za 2,5 sekundy. Výroba elektromobilu Lucid Air bude zahájena koncem roku 2020 v nové továrně společnosti Lucid v Casa Grande v Arizoně.

 

Zdroj : ČTK