[quote]Státní podnik Cendis bude v příštích letech dále poskytovat poradenské a informační služby pro ministerstvo dopravy. Hodnota smlouvy, která by měla být uzavřena na dobu neurčitou, je 290 milionů korun bez DPH. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy, se kterým se v pondělí seznámí vláda. Cendis poskytuje státu IT a komunikační služby dopravně-správních agend. Na starosti má například také vývoj softwaru pro jednotné jízdenky.[/quote]

Předmětem zakázky jsou poradenské a konzultační služby v oblasti správy agend ministerstva, metodiky a informačních technologií. Součástí smlouvy by měly být i různé datové analýzy a dodávky informačních systémů. Cenu služeb ministerstvo stanovilo podle dosavadních zkušeností s plněním těchto služeb z minulosti. Kontrakt by měl být uzavřen v prosinci nebo nejpozději na začátku příštího roku.

Smlouva naváže na předchozí téměř pětiletý kontrakt, za který ministerstvo zaplatilo 150 milionů korun bez DPH.

Ministerstvo dopravy zřídilo Cendis pro své záměry v IT v roce 2015. Podnik mu poskytuje organizační, technické a procesní poradenství související s dopravně-správními agendami. Drtivá většinu činností, které podnik vykonává, je určeno právě pro ministerstvo.

V říjnu se po čtyřech letech změnilo vedení podniku. Ministr dopravy Vladimír Kremlík odvolal tehdejšího ředitele Jana Chovance a řízením podniku byl pověřen jeho zástupce Jan Paroubek. Důvodem odvolání byly podle ministerstva chyby Chovance, které měly negativní vliv na chod firmy.

 

Zdroj : ČTK