[quote]Skládací IBC kontejner Combo Fructus společnosti Schoeller Allibert získal ocenění na prestižní celosvětové soutěži pro obalová řešení, Worldstar Packaging Award za rok 2019. Soutěž pořádá Světová obalová organizace (WPO), která se při hodnocení soustředí především na výběr inovativních, inspirativních a opravdu pokrokových obalových projektů.[/quote]

Jedná se o přední ocenění v oblasti obalových řešení, jež bývá tradičně udělováno projektům, které již obdržely národní ocenění uznané společností WPO. Z České republiky se tedy mohou účastnit projekty, oceněné v rámci soutěže Obal roku. Konkurence byla veliká, zúčastnilo se celkem 319 projektů z 35 zemí. Společnost Schoeller Allibert se před více než padesáti lety vydala cestou vývoje opakovaně použitelných a udržitelných přepravních obalů, aby svým klientům vždy poskytovala úsporná řešení, šetrná k životnímu prostředí.

Vítězný Combo Fructus je pokrokový plastový kontejner pro skladování a přepravu zeleninových a ovocných šťáv, pyré a koncentrátů. Je vhodný pro kontakt s potravinami, 100% bezpečný, hygienický a snadno omyvatelný. Jeho konstrukce je extrémně pevná a odolná, díky čemuž lze plně naložené kontejnery bezpečně stohovat až do hmotnosti osmi tun. Díky možnosti opakovaného použití a pevným stěnám, odolným vůči vnějšímu poškození, šetří náklady na skladování a jeho jedinečný sklopný poměr navíc umožňuje úsporu nákladů na reverzní logistiku. Kontejner je navržen tak, aby odpovídal náročným požadavkům pro použití v automatizovaných skladech, a k tomu navíc umožňuje umístění identifikačních kódů.

 

Zdroj : Schoeller Allibert

DPP