Invoitix

[quote]Čtyři desítky zemí včetně Japonska a Evropské unie podpořily návrh OSN na regulaci pokročilých systémů nouzového brzdění (AEBS) pro nové osobní a lehké užitkové automobily. Informovala o tom dnes Evropská hospodářská komise OSN (UNECE). Japonsko podle ní uvedlo, že z AEBS učiní povinnou výbavu nových automobilů od roku 2020, EU opatření zavede od roku 2022, uvedla agentura Reuters.[/quote]

Systémy AEBS disponují senzory, které detekují pohyb kolem vozidla, takže mohou upozornit řidiče na hrozící kolizi. Mohou rovněž automaticky aktivovat brzdový pedál, pokud řidič na upozornění nereaguje, poznamenala agentura AFP.

Nová regulace pro AEBS se bude vztahovat na země, které ji přijmou na červnovém zasedání OSN. Regulace stanoví přísné a harmonizované požadavky pro automatické brzdění při rychlostech do 60 kilometrů za hodinu s cílem chránit lidské životy, zejména v městských oblastech, uvedla UNECE.

Komise upozornila, že v Evropské unii bylo v roce 2016 při automobilových nehodách ve městě registrováno více než 9500 úmrtí, z nichž 40 procent připadalo na chodce.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP