[quote]Ministerstvo dopravy navrhuje zrušení postu vládního zmocněnce pro spolupráci s Agenturou pro evropský globální navigační družicový systém (GSA). Povinnosti dosavadního zmocněnce Karla Dobeše má převzít příslušný odbor na ministerstvu dopravy. Vyplývá to z materiálu pro pondělní jednání vlády. Sedmdesátiletý Dobeš byl zároveň od začátku června jmenován zmocněncem pro kandidaturu České republiky na umístění Evropského orgánu pro bankovnictví.[/quote]

,,I s ohledem na tuto skutečnost se jeví žádoucí, aby se Ing. Karel Dobeš plně věnoval nové funkci při Úřadu vlády a nedocházelo ke kumulaci funkcí, obzvláště v případě je-li funkce vládního zmocněnce pro GSA z pohledu ministerstva dopravy jako gestora kosmických aktivit věcně překonána,“ uvedlo v předkládací zprávě ministerstvo dopravy.

Původní funkcí zmocněnce pro GSA bylo řízení kandidatury České republiky o umístění sídla agentury v Praze, o čemž bylo rozhodnuto v roce 2010 a o dva roky později se vedení evropské agentury začalo do Česka stěhovat. Poté Dobeš působil jako koordinátor aktivit mezi GSA a českým ministerstvem dopravy, které má v Česku oblast kosmických aktivit na starosti.

Zdroj: ČTK