DPP

Ministerstvo dopravy připravuje změny ve své organizační struktuře. Od dubna bude zrušená pozice jednoho náměstka, v níž skončí Jan Sechter. Dosud měl na starosti zejména mezinárodní vztahy a nesilniční dopravu. Část jeho dosavadních pravomocí pod sebe převezme přímo ministr Martin Kupka (ODS). ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva František Jemelka.

Ministerstvo změny vysvětluje snahou o zjednodušení a zpřehlednění organizační struktury. „I kvůli blížícímu se předsednictví má přímo pod ministra připadnout zahraniční odbor, ale také BESIP či například oblast dopravních inovací a kosmických aktivit v rámci ministerstva dopravy,“ uvedl Jemelka.

Další změnou pak je převedení všech sekcí dopravy pod vedení náměstka Ladislava Němce, který dosud zodpovídal hlavně za agendu silniční a veřejné dopravy. Sechter byl náměstkem na ministerstvu od července 2020. Resort nyní bude v jeho případě podle Jemelky postupovat podle zákona o státní službě.

Na postech dalších náměstků by se nic měnit nemělo. Legislativní a právní úsek vede Jakub Kopřiva, sekci pro ekonomiku a infrastrukturu Lenka Hlubučková. V úvodu roku pak ministerstvo obsadilo pozice politických náměstků, kterými se stali Tomáš Vrbík a Václav Bernard.

Zdroj : ČTK