[quote]V dnešní rychlé době všechny firmy řeší, jak pracovat co nejlépe, nepřesněji a hlavně nejrychleji. Ve skladech i v terénu je nutná přesná manipulace s materiálem a k tomu dopomůže mobilní vážicí systém. Ten umožňuje vážit převážený materiál přímo na stroji bez nutnosti překládat náklad. Kontrolu dat o převáženém nákladu vidíte přímo na vašem vysokozdvižném vozíku nebo nakladači. Použití vážícího systému eliminuje potřebu stacionárních vah. To znamená žádné cesty navíc, ani čekání u stacionární váhy, nižší spotřebu energie i nižší riziko úrazu.[/quote]

 

Výrobce Griptech je evropský dodavatel vysoce kvalitního a inovativního příslušenství pro vysokozdvižné vozíky.

Od roku 1997 navrhuje mobilní vážicí systémy pro zvedací zařízení jako jsou vysokozdvižné a paletové vozíky a nakladače. Spolehlivost a přesnost byla základní klíčová slova ve vývoji systémů, které se používají v průmyslových, potravinářských a dopravních aplikacích po celém světě.

 

Jak systém funguje?

Jediné, co je pro zvážení nákladu potřeba udělat, je zastavit, zvednout náklad do potřebné výšky, stisknout tlačítko zvážit a na několik sekund počkat, než dojde k načtení dat o převáženém nákladu. V případě nakladačů je princip naprosto stejný, jen s přední lopatou na místo vidlic.

Poté je možné pokračovat v práci. Veškerá data jsou uložena v řídící jednotce systému a kdykoli je možné je odtud přenést do počítače nebo vyvolat pro čtení.

 

„Vozík s nainstalovaným vážicím systémem u nás jezdí denně. Vážení provádíme namátkově u nových rolí papíru, ve větší míře vážíme zbytkové role. Právě u nich systém zrychluje manipulaci, nemusíme zajíždět ke stacionární váze, překládat, provoz je rychlý a plynulý,“ komentuje systém zákazník Petr Nachműller z tiskárny SEVEROTISK s.r.o..

 

Hlavní výhody:

  • výrazné úspory času věnovaného samotnému vážení,
  • kontrola nad převáženým nákladem,
  • přesnost – velmi nízká až minimální odchylka vážení,
  • robustnost, přesto kompaktní velikost a minimální vliv na rozměry samotného vozíku,
  • vysoká kvalita a dlouhá životnost bez nutnosti údržby,
  • intuitivní obsluha zařízení,
  • obsluha se vyhne možnému překročení nosnosti stroje,
  • systém je uvnitř VZV, není možné ho mechanicky poškodit.

 

 

Například modely TC2000 a TC5000 se montují přímo do hydraulického okruhu vozidla a jsou založeny na třech technologiích – dynamické určení hmotnosti (DMD) a vyvážené určení hmotnosti (BMD). Obě tyto vážicí metody jsou založeny na principu hydraulického vážení stejně jako laserové určení velikosti (LVD), což je metoda pro určení velikosti nákladu. Zejména kombinace BMD + LVD nabízí zcela novou metodu vážení a dimenzování zboží na paletách.

 

 

„Tento systém disponuje i možností obchodního vážení a naprosto tak neguje mýtus o tom, že jsou hydraulické váhy nepřesné, jak si někteří lidé myslí. Jedná se o nejpřesnější hydraulický vážicí systém na trhu, který je natolik spolehlivý, že není možné, aby došlo k pochybení ze strany obsluhy a tím i špatnému zvážení nákladu,“ vysvětluje produktový manažer firmy ČEMAT Tomáš Gabrhel a pokračuje: ,, Model TC4000 je založen na patentovaném hydraulickém vážicím systému a nabízí tak jedinečnou přesnost vážení na 0,1% z celkové nosnosti stroje, odolnost a ochranu proti přetížení. Technologie duální kompenzace náklonu zajistí přesný výsledek vážení bez ohledu na sklon věže VZV či sklon podlahy. Navíc disponuje novou laserovou technologií (LVD), která zajišťuje rychlé změření rozměrů nákladu. Napájení a ochrana obvodu proti přepětí umožňuje montáž TC4000 téměř na každý vysokozdvižný vozík bez ohledu na jeho napětí a elektrický “šum“.

 

Zdroj : ČEMAT