Invoitix

[quote]Společnost MSV Metal Studénka vyrábějící výkovky a výlisky pro železnici a další odvětví koupila největší polskou kovárnu pro železnici Kuźnia Ostrów Wielkopolski (KOW) ve Velkopolském vojvodství. Podnik získala prostřednictvím investičního fondu Jet I brněnského miliardáře Igora Faita, kam studénecká firma spadá. ČTK to za firmu sdělila Adriana Holland. Cenu transakce neuvedla.[/quote]

Polský podnik byl podle ní jedním z největších konkurentů studénecké firmy. Holland uvedla, že o koupi podniku s velmi podobným sortimentem výrobků a významným postavením na polském a německém trhu společnost MSV Metal Studénka usilovala více než jeden a půl roku.

,,KOW je zdravá firma, vidíme v ní velký růstový potenciál zejména díky možným obchodním, výrobním i technologickým synergiím s mateřskou MSV,“ uvedl Fait.

Polská společnost s téměř 200 zaměstnanci se organizačně stává dceřinou firmou MSV Metal Studénka.

,,Akvizicí získáme přístup na polský trh, na který jsme zatím dodávali zatím velmi marginálně a kde KOW v dodávkách do železničního segmentu dominuje. Podle výhledu největšího železničního nákladního dopravce v Polsku, PKP Cargo Polska, očekáváme v budoucím období významné investice do oprav a výroby nových nákladních vagónů,“ uvedl generální ředitel MSV Ivo Lazecký.

MSV Metal Studénka je předním evropským výrobcem výkovků a výlisků pro železnice, zemědělství, stavebnictví a těžební průmysl. Společnost je přímým nástupcem bývalého závodu Vagónka Studénka na výrobu vagonů, založeného v roce 1901. V roce 2011 se podnik dostal do insolvence, v roce 2013 se jeho majitelem stala brněnská investiční skupina JET Investment. Nyní je společnost finančně stabilizovaná a má přes 400 zaměstnanců. V loňském roce dosáhla při tržbách přesahujících 800 milionů korun čistého zisku téměř 70 milionů korun. Podnik ročně vyková 12.000 tun výkovků, které z 84 procent směřují na export. Kromě Českých drah firma spolupracuje i s národními železničními dopravci z Německa, Švýcarska, Polska nebo Francie.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP