[quote]České dráhy zahájili sérii nostalgických jízd nazvanou Párou Prahou. Příznivci železnice se budou moci svézt historickým vlakem ze Smíchova do Hostivice nebo absolvovat okružní jízdu po fotogenických tratích na západě metropole a těsně za jejími hranicemi. Historická souprava vyjede také o sobotách 11. května, 22. června a 19. října.[/quote]

Vlak s vozy ze 40. a 50. let minulého století potáhne parní lokomotiva Štokr. Ze smíchovského nádraží zamíří do Prokopského a Dalejského údolí a dále do Rudné. Z Hostivice zpět na Smíchov pojede vlak po trase původní Buštěhradské dráhy. Díky svému profilu, okolním přírodním sceneriím a dvěma historickým viaduktům si tato trať vysloužila označení Pražský Semmering podle proslulé rakouské horské železnice.

„Tímto novým projektem chceme oslovit nejen Pražany a Středočechy, ale i zahraniční návštěvníky Prahy. Na propagaci jízd proto spolupracujeme s agenturou Prague City Tourism,“ vysvětluje ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah pro Prahu a Středočeský kraj Jakub Goliáš.

V každém ze čtyř plánovaných termínů vypraví České dráhy dvě nostalgické jízdy. Jízdní řád a další informace najdou zájemci na webu dopravce. Předprodej jízdenek je zahájen vždy 60 dní před jízdou.

 

Zdroj : ČTK

DPP